Hosté byli od začátku aktivnější a v 6. minutě je poslal do vedení Adam Hájek. Strakonice v 11. minutě vyrovnaly po trefě Křenka. Jenže o minutu a šest vteřin nato si hosté vzali vedení zpátky po střele Mikše.

Druhá třetina začala pod taktovkou Strakonických, soupeře zachránila tyčka a další dobré příležitosti tým od Otavy neproměnil. Čtyřiadvacet vteřin před druhou sirénou v přesilovce skóroval milevský Polodna na rozdíl dvou gólů – 1:3.

Poslední část domácím vůbec nevyšla, hráli v křeči a do pořádného zakončení se nedostali. A to ani při přesilovce, kdy prakticky nevystřelili. Milevsko si náskok zkušeně hlídalo a na konci 59. minuty stvrdil jeho vítězství Novotný.

Komentáře trenérů

Jiří Beneš, Strakonice: „Oproti předchozímu utkání v Příbrami, které bylo spíše přátelské, se duel proti Milevsku blížil už soutěžnímu. Při vedení 3:1 po druhé třetině si hosté hru pohlídali a my jsme se k ničemu nedostali. Byli jsme v křeči, byla to zoufalost. Měl jsem z toho pocit, jako bychom se vrátili do minulé sezony, kdy jsme neproměnili šance a po chybách jsme inkasovali. S jedním gólem nemůžeme vyhrát s nikým."

Luboš Krupka, Milevsko: „Vyhráli jsme, ale že bychom předvedli extra hru, to ne. Zatím v tréninku hodně bruslíme. Šlo o náš druhý přípravný zápas, sestava byla úplně jiná než v tom prvním. Teprve skládáme útoky dohromady. Perfektně šlapala lajna Standa Polodna – Tomáš Hájek – Tomáš Novotný. Je vidět, že kluci spolu hráli. Jiní třeba zase tentokrát hráli spolu vůbec poprvé, podle toho to i vypadalo. Zachytal nám také gólman. Celkově to bylo dobré."

Strakoničtí hrají třetí přípravné utkání opět doma, tuto sobotu od 17 hodin přivítají v odvetě Příbram. Středočechům v prvním utkání podlehli 5:6, když vedli už 4:1.