První gól hokejistů Strakonic v novém roce vstřelil Jaroslav Hřebíček. Ale neměl příliš sladkou příchuť, znamenal jen snížení za stavu 0:4 na 1:4. Soupeř týmu od Otavy David servis České Budějovice v neděli 4. ledna nakonec vyhrál na Křemelce jasně 9:4.

Českému Krumlovu jste před Vánocemi podlehli venku 2:9, 
v prvním utkání roku 2015 doma teď David servisu 4:9. Co se k tomu dá říci?
Pořád se vymlouváme na to, že jsme mladí. Ale všichni už hrajeme celou sezonu a je už i na nás, abychom vzali zodpovědnost trošku na sebe.

Trenér Pavel Hejl při hodnocení utkání uvedl, že hodně hráčů se bálo s pukem něco vymyslet. Souhlasíte?
Nevím. Ale pokud to říká kouč, něco na tom bude. Když přijdu na střídačku, tak vypnu. Asi to tak bylo.

Který gól utkání zlomil?
Rozhodně ty tři góly, které jsme inkasovali během necelých dvou minut, z toho se pak těžko zvedá. Zvlášť proti takovému týmu jako je David servis. Hodně nás to srazilo dolů. Takový náskok si zkušený tým už dokáže pohlídat.

Byla to už třetí porážka Strakonic v řadě. Ukazuje to na krizi mužstva, nebo to bylo dáno ve dvou posledních případech silou soupeřů?
Ukazuje to krizi – že si nevěříme. Bojíme se hrát. Každý, kdo má puk, kouká, jak se ho co nejrychleji zbavit. Což je hrozné. Jak jsem říkal, také my mladí už za to musíme vzít a nést zodpovědnost.

Jak z této krize ven?
Musíme s tím něco udělat, to je jasné. Musí tam být od nás progres… Po těch dvou ostudách momentálně nevím, co více na to říci.

Jak vypadala příprava během vánočních svátků?
Trénovali jsme, a to celkem tvrdě. Dva dny potom jsem nemohl chodit. Co se týče fyzičky, natrénováno máme, tady problém není. Spíš je to v hlavách.

Postup do play off se začíná komplikovat. Umíte si vůbec představit, že byste neskončili
 v nejlepší osmičce?
To si raději ani nedokážu představit, protože to by byla taková ostuda pro strakonický hokej… Bylo by to něco hrozného.

V závěru základní části máte těžký los. Kolik bodů ze zbývajících pěti zápasů bude potřeba uhrát na postup do play off?
Já bych nekalkuloval. Je to sice klišé, ale my musíme jít zápas od zápasu. Kalkulovat, kdo s kým bude hrát a kdo koho porazí, to je špatně. My se musíme soustředit opravdu jen na sebe.