Přitom Jihočeši v žádném případě neprocházejí nějakou krizí a neměla by na nich ležet  psychická deka. Z posledních devíti zápasů sedm vyhráli, což je bilance jako hrom. Na Kladně to však bylo špatné, což si uvědomuje i trenér Peter Draisaitl. „Až na samotný úvod jsme začali velice špatně a prakticky v průběhu celého zápasu jsme nepředvedli vůbec nic. Kromě gólmana Kováře všichni ostatní absolutně zklamali," hodně se tentokrát zlobil na svůj tým.

Bylo to skutečně jen několik prvních minut, kdy hosté na prochladlém, kladenském stadionu hráli to, co si kouč představoval. „Začali jsme podle našich představ. Ale byl to skutečně jen samotný začátek. Není mi stále moc jasné, proč jsme pak úplně vypadli z role," kroutí trenér hlavou.

Na kladenské straně naopak pochopitelně panovala velká spokojenost. „Kromě úvodních pěti minut jsme podali výborný bojovný výkon a potvrdili tak, že když neděláme hrubé chyby v defenzivě, můžeme se rovnat s kýmkoliv. Věděli jsme, že Budějovice budou hrát kombinační hokej, což nám sedělo," chválil si asistent trenéra Jiří Kopecký. Pro jeho tým ty byly v dané fázi sezony skutečně zlaté tři body.

První dva góly dalo Kladno z přesilových her. „Třikrát jsme udělali skutečně dost hloupé fauly. To se může stát. Kladno toho dokázalo využít. To všechno se dá pochopit. Ale že jsme potom nebyli schopni se zápasem vůbec nic udělat, to už pochopit nemohu," hněval se Draisaitl. „Naše hra má potom tendenci sklouznout na takovou úroveň, že se na to skutečně nedá dívat," nebral si servítky.

Výkon jeho týmu byl podobný jako týden předtím na Spartě. Rozdíl byl ale v soupeři. Zatímco Sparta je rozjetá a aktuálně je nejlepším týmem soutěže, Kladno je po odchodu svých hvězd do NHL naprosto průměrným  týmem, který se s vypětím všech sil snaží udržet pozici v play off. „Podobné jako na Spartě to bylo. Ale každý soupeř je hratelný a vždycky se dá vyhrát. A je jedno, jestli je to Sparta nebo Kladno," oponuje trenér.

„V první třetině jsme na Kladně měli snad jenom tři nebo čtyři střely. To je strašně málo. Nebyli jsme schopni se vůbec prosadit. Z naší strany to bylo opravdu špatné. Není možné jenom čekat a doufat, že Kovář nedostane gól," podotýká, že výkon tradiční opory v brance týmu byl skutečně jediným světlým momentem výkonu.

Po odchodu hráčů z NHL se Draisaitlovi podařilo mužstvo parádně nastartovat a dokázalo si upevnit pozici v první desítce, která si to na závěr sezony ve vyřazovacích bojích rozdá o titul. O to větší zklamání přinesl nedělní duel. „Určitě nejsme tak dobří, abychom vyhrávali každý zápas. Důležité ale je, poprat se o každý bod. Je pak těžké pochopit, že neodvedeme všechno.  Stále se nemohu vyrovnat s tím, že odvedeme tak málo jako v neděli na Kladně,"  nemůže se ztotožnit s tím, jak jeho svěřenci velice důležité utkání odehráli.

V pondělí měli hráči volno, ale o den později už jim k tomu v kabině řekne své. „Samozřejmě se o tom budeme bavit," vzkazuje svým ovečkám. „Pro nás je strašně důležité, že následuje reprezentační přestávka. Budeme mít možnost vrátit do hry některé naše uzdravené hráče. Třeba marodka s naším výkonem trochu souvisela. Někteří naši hráči museli v zápasech opravdu hodně hrát a možná toho už prostě měli dost. Ale to pro mě není omluva," zdůrazní. „V průběhu přestávky musíme zregenerovat a potom nás čeká posledních šest zápasů, ve kterých musíme udělat dost bodů, abychom se v desítce udrželi," má zcela jasno.

Z posledních šesti zápasů bude hrát Mountfield čtyřikrát doma, což se jeví jako výhoda. Draisaitl to ale tak jasně nevidí. „Výhoda to být může, ale také nemusí. Především od našich hráčů budeme potřebovat více, než odevzdali na Kladně," apeluje na hráče.

Do zápasu na Kladně nezasáhla čerstvá posila ze Sparty Lukáš Luňák, ale nemělo by se jednat o nic vážného. „V průběhu pátečního zápasu s Brnem dostal koňara a nedohrál. Nemělo by se ale jednat o nic vážného. Po pauze bude normálně k dispozici," ujistí českobudějovický trenér.

Po skončení reprezentační přestávky by se pomalu mohli zapojit i další marodi. Určitě by už měli hrát obránce Jank a útočník Podlešák. Trénuje už také náhradní gólman Sáblík a rovněž oba hráči po operaci křížových vazů. Obránce Mikuš by mohl stihnout závěr základní části soutěže a blíží se i návrat útočníka Soudka. Brzy by chtěl do tréninku naskočit také útočník Škoda,   otazník se ale stále vznáší nad Ladislavem  Kohnem. Až do konce sezony bude mimo hru se zraněným kolenem obránce Kolarz.

Pro reprezentační přestávku zvolili trenéři osvědčený model z letošní sezony. V pondělí má mužstvo volno, v úterý a ve středu bude trénovat dvoufázově a poté bude následovat třídenní odpočinek. Od neděle už začne klasická příprava na nejbližší zápas s Chomutovem ve středu 13. února (17.30).