Především v úvodu zápasu měl Motor nad svým soupeřem výrazně navrch. V první třetině ho doslova válcoval a poměr střel na branku byl 25:3.

Na ukazateli skóre svítilo 4:1, po přestávce ještě završil Rok Pajič hattrick, ale potom domácí výrazně ubrali a zbytečně nechali soupeře zápas zdramatizovat. „Podle postavení obou týmů v tabulce asi všichni čekali, že soupeře převálcujeme a dáme spoustu branek. Ale Kadaň přijela v dobré sestavě a byla nám kvalitním protivníkem,“ upozorňuje Rob. „Podařilo se nám dát poměrně jednoduché góly, což se nám v předcházejících zápasech nedařilo, a relativně snadno jsme se dostali do vedení 5:1, což nás trochu ukolébalo,“ připustí.

Díky dvěma tečovaným střelám se hosté dostali na dostřel na rozdíl pouhých dvou gólů. „Utkání tak bylo napínavé až do konce. Naštěstí jsme ubránili přesilovku Kadaně, která ji mohla přiblížit na rozdíl jediného gólu. Konečný výsledek vypadá na snadnou výhru, ale nebyl to pro nás lehký duel. Kadaň potvrdila stoupající výkonnost,“ ocenil i výkon soupeře.

Ať tak, či onak, zdramatizování duelu bylo z domácí strany zbytečné a nemuselo by se příště vyplatit. Toho si je vědom i Rob. „V přípravě na utkání jsme hráče upozorňovali, že to nebude jednoduché. Pak jsme ale začali jezdit hodně za pukem a odkrývali jsme spoustu prostoru. Kluci už asi měli v hlavách, že zbytek zápasu bude jednodušší. Chtěli jsme je nabudit, aby byli pořád obezřetní. Ale spadly nám tam dva tečované góly a najednou průběh utkání vypadal jinak. Důležité je, abychom si z toho vzali ponaučení do dalších duelů,“ zdůrazní.

Kadaň přijela na jih Čech jako outsider soutěže a první třetinu tak také odehrála. „Domácím jsme nabídli moc velký luxus, když jsme jim darovali první dva góly,“ posteskl si trenér Trhačů Jiří Čelanský. „První jsme dostali z přesilovky, když jsme hráli již potřetí za sebou v šesti, ale poprvé nás za to rozhodčí vyloučili. Druhý gól padl poté, kdy jsme měli měli kotouč na holi. Hrát v Budějovicích za stavu 2:0 pro Motor bylo pro náš mladý tým těžkou zkouškou,“ uvědomoval si.

Své svěřence přesto pochválil. „Prokázali jsme morálku a charakter. Zbytek zápasu jsme sehráli se ctí a domácím jsme byli nepříjemným soupeřem. V některých pasážích i vyrovnaným,“ konstatoval Čelanský.