Do hostující branky se opět postavil Strmeň, ale poprvé chyběl kapitán Pýcha, který podstoupil operaci ramena a bude mimo hru až do konce sezony. V plzeňské sestavě byli exjihočeši Gulaš s Robem i Michnáč, který v klubu hostuje právě z jihu Čech. Naopak nenastoupili Vráblík a zraněný Mertl.

Utkání začalo perfektním počinem fair play, když domácí bek Čerešňák odvolal vyloučení po čistém zákroku Beránka. Škodovka začala výrazně aktivněji, ale do vedení šel v 9. min. českobudějovický tým. Vydareného nahození zastavil bruslí domácí bek přímo před Tomanovu hokejku a mladík ve žlutém dresu neomylně vymetl šibenici Frodlovy klece.

Ve 13. min. zápasu vedli hosté už o dva góly. První přesilovku zápasu sice sehráli dost hanebně, ale hned po jejím skončení vyrazil Frodl Slováčkovu střelu bekhendem jen před Karabáčka a ten kotouč tvrdou ranou k tyči dopravil do sítě.

Poté se dostali ke slovu také Západočeši. Pour však v tutové šanci mířil těsně vedle a Michnáče vychytal Strmeň. Úvodní třetinu zvládl Motor lépe. Na střely ji vyhrál 14:7, ale hlavně 2:0 na góly.

Jenže vstup do druhé třetiny hosté absolutně nezvládli a po pouhých pěti minutách bylo vyrovnáno. Nejprve po rychlé akci stačil Dočekalovu střelu Strmeň jen lehce tečovat a kotouč šel od břevna do jeho branky.
Poté udělal obrovskou hrubici v rozehrávce Plášil, doslova namazal puk Kodýtkovi mezi kruhy a ten svou přesnou střelou nedal českobudějovickému gólmanovi sebemenší šanci zasáhnout.

Hostující střídačka reagovala oddechovým časem a plzeňský nápor se přece jen podařilo přibrzdit, i když domácí měli navrch. Pourův nájezd i střelu Gulaše ale kryl Strmeň. Jihočeši nehrozili tak často, byli však o to nebezpečnější. Leč Karabáček ani Doležal se svými velkými příležitostmi bohužel nenaložili nejlépe.

Rovnou půlminutku před druhou sirénou hosté znovu strhli vedení na svou stranu. Dobrou práci na soupeřově brankovišti odvedl v posledních zápasech produktivní Voženílek.

Hned v úvodu třetího dějství mohl přidat čtvrtý gól Gilbert, jenže sám před Frodlem našel bekhendem jen jeho hruď. Motor ale poctivou hrou nepouštěl soupeře do tlaku a kontroloval svůj nejtěsnější náskok. A navíc přidal i čtvrtý gól. V přesilovce se po bombě Doležala opět prosadil v předbrankovém prostoru Voženílek.

Za pouhých deset vteřin (!) ale znovu snížil obránce Čerešňák. V první přesilovce Plzně měl na holi vyrovnání kanonýr Gulaš, Strmeň však vykouzlil skvělý zákrok. Tlak Škody postupně sílil. Více než dvě minuty před konce Plzeň zkusila power play a devatenáct vteřin před koncem vyrovnal šťastnou střelou z otočky Gulaš…

V prodloužení rozhodl v přesilovce při vyloučení Vydareného domácí Musil.

Branky a nahrávky: 24. Dočekal (Čerešňák, Michnáč), 25. Kodýtek, 48. Čerešňák (P. Musil), 60. Gulaš (Čerešňák), 63. P. Musil (Pour) – 9. Toman (Vydarený, Ville), 13. Karabáček (Slováček, Zd. Doležal), 40. D. Voženílek (Karabáček),48. D. Voženílek (Zd. Doležal, Slováček). Vyloučení: 4:2, využití: 1:1. Rozhodčí: Kubičík, Vrba – Pešek, Rožánek. Bez diváků.
Plzeň: Frodl – Čerešňák, L. Kaňák, Jiříček, Budík, Stříteský, Kvasnička – Gulaš, Kodýtek, M. Lang – Pour, P. Musil, Suchý – Rob, Kracík, Eberle – Dočekal, F. Přikryl, Michnáč. Trenéři Čihák a Hanzlík.
Motor: Strmeň – Plášil, Vydarený, Slováček, Štencel, Kubíček, Lytvynov – Holec, D. Voženílek, Jonák – Zd. Doležal, R. Přikryl, Karabáček – Alderson, Gilbert, M. Novák – Ville, Toman, M. Beránek. Trenéři Prospal a Totter.