Domácí trenéři opět už dle očekávání protočili gólmany, takže do branky se tentokrát postavil Kváča, ale jinak dostala důvěru vítězná sestava z posledního utkání na Lapači. Brankáře měnil i soupeř, začínal exjihočech Gába.

Vyprodaná hala viděla vyrovnanou první třetinu. Hosté dobře začali a byli aktivnější, karta se však postupně začala obracet a větší šance měli Jihočeši. Dostali soupeře pod tlak. Gólovku měl v přesilovce Endál, Dančišina vychytal Gába a Gilberta na posledních zablokovala vsetínská obrana.

Na druhé straně po rychlém brejku předvedl při šanci Kucharczyka výborný zákrok Kváča. „Byli jsme aktivnější a měli jsme více šancí. Bohužel nám tam nic nespadlo. Budeme doufat, že v dalším průběhu nějaké góly dáme,“ zhodnotil úvodní dějství obránce Motoru Ondřej Kachyňa, na kterého místo v sestavě nezbylo.

Také po změně stran byli aktivnější českobudějovičtí hokejisté. Až na šanci Čermáka však na Gábu stříleli spíše z uctivé vzdálenosti.

V polovině zápasu při hře čtyři na čtyři ulétl domácí obraně Jonák, ze sóla však naštěstí přestřelil. Byla to ale ze strany hostí ojedinělá příležitost.

Domácí Kutlák poté poprvé překonal v přesilovce Gábu, sudí Micka se ale upískl a předčasně přerušil hru…

Domácí tlak ale sílil a nevysoký čaroděj ve vsetínské kleci místy odolával jen s velkou dávkou štěstí. „Je to stále 0:0, bohužel se nám opět nepovedlo dát z řady šancí ani gól. Jeden jsme dali, ale ten nám rozhodčí bohužel neuznali. Věřím, že ve třetí třetině to zlomíme,“ uvedl po druhém dějství Kachyňa.

Slova mladého obránce se ukázala jako prorocká. Hned tři minuty po zahájení třetího dějství si při přesilovce našel odražený kotouč Karabáček a neomylně ho poslal do horního růžku Gábovy klece.

Motor vedoucí gól vyloženě potřeboval. Začal soupeře ještě více přehrávat a ten stejně jako v předcházejících dvou duelech přestával stíhat bruslit. Od další pohromy uchránil hosty jen výborný Gába v brance.

Z ničeho nic však mohl vyrovnat Vsetín. Jihočeši propadli při vlastní přesilovce a při rychlém brejku hostí předvedl famózní zákrok Kváča.

Domácí ale svůj nejtěsnější náskok kontrolovali a využívali každé příležitosti k ohrožení vsetínské branky.

Dvě minuty před koncem odvolala hostující střídačka gólmana a odhodlala se k power play. Motor však nepřipustil žádné komplikace a navíc Čermákovým gólem přes celé hřiště do prázdné branky pravil na konečných 2:0. Ani ve třetím semifinále Jihočeši nedostali ani gól.

Branky a nahrávky: 43. Karabáček (Zd. Doležal, Babka), 60. Čermák. Vyloučení: 4:8, využití: 1:0. Rozhodčí: Kubičík, Micka – Lukš, Zídek. Diváci: 6421 (vyprodáno). Stav série: 3:0.

ČEZ Motor: Kváča – M. Jandus, Vydarený, Pavlin, Pýcha, Plášil, Kutlák – Babka, R. Přikryl, Čermák – Zd. Doležal, Bradley, Karabáček – Endál, Gilbert, M. Novák – Heřman, Dančišin, Beránek. Trenéři Prospal a Totter.

Hlasy trenérů - Václav Prospal (Motor): "Věděli jsme, že nás čeká hodně důležitý duel. Chtěli jsme potvrdit dvě výhry ze Vsetína a jsme moc rádi, že se nám to podařilo. Ještě jsme v sérii ani jednou neinkasovali, což je zásluha nejen výborných výkonů brankářů, ale celého týmu, jak zodpovědně brání a plní všechny detaily. Za týmový výkon jsme byli odměněni."

Ze vsetínské strany se nikdo tiskové konference nezúčastnil…