Z hostující sestavy vypadli nemocný útočník Endál a také obránce Allen, takže do obrany se tradičně posunul univerzál Babka. V brance dostal opět příležitost Klouček.

Před tradičně hodně početnou skupinou českobudějovických fans vhodila čestné buly hvězda MMA Karel Vémola a zahájil pro Jihočechy hodně nešťastnou úvodní třetinu. V ní soupeře zasypali sprškou střel, ale Michajlov v brance sešívaných podával perfektní výkon.

Pražané byli výrazně produktivnější. Sólo Kuťáka při vlastním oslabení sice ještě vychytal Klouček a Vampola v přesilovce nastřelil jen tyč. Ale v 15. min. nabil Šmerha Šteinerovi a ten bombou z první propálil gólmana Motoru. Ten poté o dvě minuty později nedosáhl při hře čtyři na čtyři ani na přesnou střelu Šmerhy k tyči a poprvé tak šli do kabin s dvoubrankovým náskokem domácí.

Po změně stran si Jihočeši vynutili místy až drtivý tlak, který také vyústil ve 25. min. v kontaktní gól. Výborného Michajlova poprvé překonal pohotovou střelou Zd. Doležal. Jenže místo vyrovnání uhodilo v polovině zápasu znovu na druhé straně. Po sérii chyb v obraně Motoru zajistil sešívaným znovu dvoubrankový náskok Ryzák .

Pak přišla málokdy vídaná pauza. Zápas pak byl na několik dlouhých minut přerušen, když pořadatelé nebyli schopni na stařičkém Edenu opravit reklamu na mantinelu… Po ní se rychleji rozkoukali hosté a veterán Šimánek se trefil báječně pod horní tyčku – 3:2.

V závěrečném dějství Motor tlačil, vyrovnání měl na hokejce znovu Šimánek, ale zarputilý soupeř i díky svému gólmanovi držel nejtěsnější náskok. Jenže šest minut před koncem gólman Klouček špatně odhadl situaci, rozehrávkou trefil domácího Šmerhu a ten neměl problém napálit kotouč do odkryté klece.

Tři minuty před koncem sáhla hostující střídačka k power play, ale žádný strhující nápor se bohužel nekonal a tři body zůstaly v Praze.

Branky a nahrávky: 15. Šteiner (Šmerha, Vampola), 17. Šmerha (Vampola), 29. Ryzák (Kuťák), 54. Šmerha – 25. Zd. Doležal (Šimánek, Prokeš), 30. Šimánek (Zd. Doležal). Vyloučení: 9:9, bez využití. Rozhodčí: J. Doležal, Petružálek – Maštalíř, Bohuněk. Diváci: 2438.

ČEZ Motor: Klouček – Babka, Pýcha, Plášil, Vydarený, Pavel, Suchánek - J. Veselý, Kloz, M. Novák – Zd. Doležal, Gilbert, Michnáč - Holec, Venkrbec, Christov – Beránek, Prokeš, Šimánek. Trenéři Prospal a Totter.