Bývalý reprezentant a mistr extraligy přichází po angažmá v Kometě Brno, v klubu podepsal roční smlouvu. Znamená to ale také konec jiného hráče, v Motoru už nebude pokračovat francouzský forvard Gabin Ville. „Gabin je dobrý bruslař se slušnou střelou, ale na jeho pozici máme lepší hráče. Byl by nesmysl držet ho tady bez zápasů. Bude pro něj lepší, když si najde tým, kde bude moci svou kariéru rozvíjet,“ vysvětluje asistent trenéra Patrik Martinec.

Selekce v kádru ale Villeho odchodem ještě nekončí. „Máme patnáct útočníků. Hráče, kteří se nevejdou do sestavy, uvolníme na hostování, aby měli zápasovou vytíženost. V případě nějakých zranění nebo poklesu formy budou připraveni se sem kdykoliv vrátit. Pomalu to začínáme řešit,“ dodává.

Na konci minulého týdne mužstvo posílil lotyšský obránce Kristofers Bindulis. Ze strany vedení klubu to byla reakce na zranění Petra Šenkeříka. „Vypadá to, že bohužel nestihne start extraligy. Bindulis přišel v souvislosti s Šenkeříkovým zraněním, abychom měli k dispozici osm beků,“ říká.

Kristofers Bindulis
Motor posiluje obranné řady, přichází lotyšský bek Kristofers Bindulis

Motor má za sebou týden bez přípravných zápasů. „Měli jsme čas zapracovat na systémových věcech, které se teď pokusíme přenést do posledních přípravných zápasů,“ konstatuje asistent.

Po pěti porážkách Jihočeši v posledním utkání přetlačili Kladno. „Chceme vyhrát každý zápas, ale v této fázi přípravy jsou i důležitější věci než jenom vítězství. Samozřejmě jsme však rádi, že jsme vyhráli,“ usměje se jeden z trenérů. „Hlavně věříme, že se posouváme dopředu. Jestli tomu tak skutečně je, nám ukáže hned nejbližší duel s Litvínovem,“ dodá.

Českobudějovický tým čekají poslední tři přípravné zápasy před startem extraligy. V úterý doma s Litvínovem, v pátek v rakouském Linci (19.15) a v neděli odveta doma s Lincem (17). „Obě domácí utkání chceme odehrát v co možná nejsilnější sestavě. V Linci naopak dostanou šanci i někteří junioři,“ uvádí Martinec k nejbližším zápasům, které jeho tým čekají.