Dvojnásobný nejlepší brankář extraligy a slovenský reprezentant podepsal na jihu Čech tříletý kontrakt. Na klíčový brankářský post tak klub přivedl skutečně velké jméno.

Obranu posílí produktivní vsetínský bek Ondřej Slováček, do útoku pak přicházejí extraligou protřelý písecký odchovanec Miroslav Indrák, nejlepší útočník uplynulého ročníku Chance ligy Daniel Voženílek z Litoměřic, a také kapitán Vsetína Vít Jonák, jenž už si v minulosti pod Černou věží zahrál.

Nové smlouvy v klubu podepsali i útočníci Albert Michnáč a Adam Raška, kteří už dorazili v průběhu minulého ročníku a pomáhali k postupu. V týmu už naopak nebudou pokračovat forvardi Jakub Babka a Jan Kloz.

Motor měl už v uplynulé sezoně velmi široký a úspěšný kádr, jehož velká část zůstává i pro sezonu extraligovou. Někteří hráči ale musejí odejít, pokud se mají zapracovat nové posily.

V klubu tak už nebude pokračovat brankář Milan Klouček, který se vrátil do Pardubic, a také už dříve oznámení útočníci Jan Veselý a Lukáš Endál, jenž se stal novou posilou Poruby. Konec kariéry ohlásil Jiří Šimánek.

Kádr ale vedle nich opouští i další forvardi Jakub Babka a Jan Kloz. „Všem se sluší poděkovat za nemalý podíl na skvělé a rekordní minulé sezoně. Na uvolněná místa ale přichází velká kvalita,“ vzkazuje vedení klubu.

Důrazný útočník Vít Jonák už na jihu Čech úspěšně působil a po dvou nejen bodově výrazných ročnících, kdy byl kapitánem Vsetína, se teď do Motoru vrací. Plzeňský odchovanec má extraligové zkušenosti z Mladé Boleslavi a Liberce, kde slavil v roce 2016 i mistrovský titul.

Z Valašska míří do Budějovic ještě jeden hráč. Pětadvacetiletý bývalý mládežnický reprezentant Ondřej Slováček je obránce v ideálním věku, ve Vsetíně se v posledních dvou sezonách vypracoval v klíčového beka a v ročníku 2018-19 byl vyhlášen i nejlepším obráncem celé Chance ligy. Dvakrát po sobě posbíral v základní části druhé nejvyšší soutěže 39 kanadských bodů a ve vzájemných soubojích zaujal i trenéra Prospala, který tak bude mít společně s Pavlem Pýchou k dispozici nejlepší obránce posledních dvou ročníků první ligy.

Vysoce produktivní byl v uplynulé sezoně i útočník Daniel Voženílek, jenž v dresu Litoměřic nastřílel 22 gólů a posbíral skvělých 64 kanadských bodů. V prvoligové skupině o titul nebyl v tomto směru nikdo produktivnější. Góly a nahrávky se od něj budou čekat i o patro výš v Motoru. Ve čtyřiadvaceti letech je to také stále velmi perspektivní hokejista.

Stejně starý je i křídelník a střelec Miroslav Indrák. Písecký odchovanec je ale o poznání protřelejší extraligovými boji. Za Plzeň a Vítkovice sehrál během posledních sedmi sezon už více než tři stovky extraligových zápasů a nasázel v nich téměř devadesát branek. Poprvé se teď přesune blíže k domovu do Českých Budějovic a bude chtít jistě navázat na sezony, kdy střílel 17, 20 či dokonce 23 extraligových branek za ročník.

Poslední zbrusu novou posilou je pak brankář Marek Čiliak. Klíčová postava dvou sezon, kdy se do Brna vrátily mistrovské tituly. Gólman, který si zachytal na dvou posledních světových šampionátech. Obrovská osobnost české extraligy, která na tři následující sezony spojí své jméno s českobudějovickým Motorem. Jeho příchod je pro fanoušky bezesporu jasným signálem, že nováček v žádném případě nechce ani v extralize hrát druhé housle.

Novou smlouvu v klubu podepsali i dva útočníci, kteří pomohli k úspěchu už v uplynulé sezoně. Jedenadvacetiletý Albert Michnáč bude i nadále hostovat na jihu Čech ze Sparty a po první společné přípravě pod koučem Prospalem by měla i jeho křivka výkonnosti stoupat.

Adam Raška v uplynulé sezoně v dresu Motoru sbíral v průměru více než bod na zápas, každý si jistě vzpomene na jeho čtyřgólové představení proti Slavii. I jeho služby si Motor zajistil do následující extraligové sezony.

Jádro týmu je tak pohromadě, sportovní vedení ale pochopitelně ani tak neustává v aktivitě, protože jen samotný návrat extraligy do Českých Budějovic po sedmi letech není rozhodně konečným cílem celého klubu.