Do domácí sestavy se vrátil téměř uzdravený útočník Šimánek, mimo hru tak zůstávají pouze obránci Kutlák s V. Doktorem. Útočník Doležal je momentálně k dispozici Spartě a pouze na tribuně zůstali Endál a mladíček P. Novák. Hosté přijeli nejen bez svých dvou největších hvězd Jágra s Plekancem, ale vzhledem k vysoké marodce pouze se třemi pěticemi hráčů do pole. Navíc měli nedostatek obránců, takže v defenzivě museli zaskakovat útočníci.

Jihočeši měli báječný vstup do zápasu. Už v 5. min. se proháčkoval před kladenskou branku Bradley, předložil kotouč Karabáčkovi, jenž už neměl problém poslat ho do odkryté klece.
Soupeře vrátila do hry první přesilovka zápasu a také šance Jelínka, Strmeň však svůj tým podržel.

Druhý gól mohl dát s velkou chutí hrající Bradley. Brízgala však jeho sólo s vypětím všech sil zlikvidoval. V 15. min. to však už přece jen bylo 2:0. Karabáček znovu potvrdil, že v něm dříme velký hokejový potenciál. S přispěním kladenského gólmana přidal svůj druhý gól.
Třetí branka přišla dokonce ve vlastním oslabení. Kladenským obráncům pláchl Heřman, podíval se, kam chce vypálit, a svůj projektil také nasměroval přesně k tyči.

„Měli jsme velice dobrý začátek. Povedlo se nám vstřelit rychlou branku, později jsme přidali i druhou a od té doby jsme byli jasně lepší. Vedení 3:0 odpovídá průběhu hry,“ zhodnotil první třetinu útočník Motoru Pavel Novák.

Jenže přišla třetina druhá, hosté dali díky Vildumetzovi a Kubíkovi dva dost laciné góly a rázem to bylo jen 3:2. Domácí trenér Prospal reagoval oddechovým časem, aby svůj tým znovu vyburcoval. A to se mu podařilo náramně. Jeho tým opět přepnul na vyšší obrátky a výsledkem byly další hned čtyři góly. Nejprve se z předbrankového prostoru prosadil J. Doktor. Ve 34. min. dokázali domácí zužitkovat také přesilovku. Na led létaly čepice, neklamné znamení toho, že hattrick završil ve velké pohodě hrající Václav Karabáček. A to ještě nebylo vše. Znovu v přesilovce, opět tlak do brankoviště a Pýcha zvýšil už na 6:2.
Domácí Kanaďan Dunn poté předvedl férovou bitku s Hajným, ve které zvítězil mírně na body. Motor měl však navrch hlavně na ledě. Na 7:2 zvyšoval ještě na konci druhé třetiny Bradley a za svůj výborný výkon si gólovou odměnu rozhodně zasloužil.

„Druhá třetina nabídla všechno, co má správný hokej mít. Spousta gólů, bitka a hlavně parádní výkon našeho týmu,“ chválil po druhé třetině Pavel Novák.

Tím byly karty pro závěrečné dějství definitivně rozdány. Jihočeši v naprosté pohodě a s pětigólovým náskokem, a proti nim frustrované Kladno s prořídlou střídačkou. Poslední část už se tak dohrála v klidu a pohodě. Nic na tom nemohl změnit ani Machačův gól, kterým korigoval na konečných 7:3. Hledištěm znělo zcela právem: „Ať žije Motor!“

Branky a nahrávky: 5. Karabáček (Bradley, Vydarený), 15. Karabáček (Čermák), 18. Heřman (Pavlin, J. Doktor), 29. J. Doktor (M. Novák), 34. Karabáček, 36. Pýcha (Karabáček, Čermák), 39. Bradley (Karabáček, Vydarený) – 23. Vildumetz (Veber, Vampola), 25. Kubík (Vampola, Vildumetz), 51. Machač (Volráb). Vyloučení: 4:5 (navíc dom. Dunn a host. Hajný 5 + do konce, dom. Heřman a host. Vildumetz, Vampola a Jelínek 10 min.), využití: 2:0, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Čech, Ondráček – Bosák, Maštalíř. Diváci: 6421 (vyprodáno).

ČEZ Motor: Strmeň – Fillman, Plášil, M. Jandus, Pýcha, Pavlin, Vydarený – Dunn, Gilbert, M. Novák – Karabáček, Bradley, Čermák – J. Doktor, Přikryl, Heřman – Babka, Šimánek, Beránek – Dančišin. Trenéři Prospal a Totter.

Hlasy trenérů - Václav Prospal (Motor): "Chtěli jsme být od začátku aktivní, ale začátek zápasu se nám nějak extrémně nevydařil. Po první třetině jsme sice vedli 3:0, ale toto skóre neodpovídalo průběhu první části. Zápas se zlomil až ve své polovině, kdy jsme využili dvě přesilovky. Vyhráli jsme, ale už jsme určitě odehráli i lepší zápasy."

David Čermák (Kladno): "Nevstoupili jsme do utkání špatně. V prvních deseti minutách jsme měli nějaké šance. Budějovice ale potom daly tři góly. Sice jsme ještě snížili na rozdíl jediné branky, ale vlastní blbostí a chytrostí domácích jsme se nechali vyprovokovat k faulům. V závěru už jsme dohrávali na dvě pětky a domácí vyhráli zaslouženě."