Hosté vrátili do branky Kváču, ale za sestavy bohužel vypadli marodi Bradley a Endál. Naopak už naskočil uzdravený obránce Pýcha a univerzál Kachyňa tentokrát nastoupil v útoku.

V poklidné, až tak trochu ponuré atmosféře, začali aktivněji domácí. Také díky přesilovce při vyloučení Janduse. Největší šanci měl Koblasa, ale přestřelil. Už po skončení početní výhody najížděl Chrpa, ač částečně atakován, sám na Kváču, gólman Motoru si však poradil.

Jihočeši působili v úvodu zápasu dost zakřiknutým dojmem. Poprvé pořádně prověřil Peterse v domácí brance až ve 12. min. povedenou střelou Čermák. Skutečně gólovou šanci pak měl Karabáček po přihrávce M. Nováka, prudký kotouč však do odkryté branky usměrnit nedokázal.

V závěru třetiny vyslal domácí matador Duda do brejku Šťovíčka, Kváču však propálit nedokázal. Jenže krátce poté tvrdou střelu Bláhy hostující gólman jen vyrazil a Tomica ho bekhendem vrátil pod horní tyčku.

Po změně stran zahrozil českobudějovický Doležal, rozvlnil ale jen boční síť chomutovské klece. Na druhé straně nezkrotil v dobré pozici neposedný kotouč Duda.

Hosté dřeli, od poloviny zápasu byli výrazně aktivnější, leč výborného Peterse nepřekonali v dobrých pozicích Kutlák ani Plášil. V závěru třetiny Motor soupeře opravdu pořádně zmáčkl, ale nadále se potýká se špatnou koncovkou…

Třetí dějství začalo nebezpečnou střelou Dudy, která jen těsně minula Kváčovu klec. Ale lepší byl Motor. Přikryl neproměnil sólo ve vlastním oslabení, Vydareného vychytal výborný Peters. Chomutov nehrozil často, ale o to byl nebezpečnější. Při Svobodově střele v pádu musel Kváča vytáhnout báječný zákrok.

S postupujícím časem tlak Jihočechů přece jen zeslábl. Rozhodnout mohl po přečíslení chomutovský Koblasa, který minul Kváčovu klec.

Až v samotném závěru Motor svého protivníka zase pořádně sevřel. Jenže přišel faul Heřmana necelé tři minuty před koncem a bylo definitivně po nadějích…

V početní výhodě soupeře několikrát čaroval Kváča, ale na pokus o vyrovnání zůstalo jen málo času.

Branky a nahrávky: 18. Tomica (Bláha, Šťovíček). Vyloučení: 5:5, bez využití. Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Pešek, Ganger. Diváci: 2763.
Chomutov: Peters – Flemming, Jank, Knot, Štich, Bláha, Kolář, Dietz – Klhůfek, Vl. Růžička, Sklenář – T. Svoboda, Huml, Koblasa – Duda, Šťovíček, Tomica – Chrpa, Chlán, Dlouhý. Trenéři Vl. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.
ČEZ Motor: Kváča – M. Jandus, Vydarený, V. Prospal ml., Kutlák, Plášil, Pýcha – Babka, Gilbert, Šimánek – Zd. Doležal, M. Novák, Karabáček – Heřman, R. Přikryl, Čermák – J. Doktor, Dančišin, Kachyňa. Trenéři V. Prospal st. a Totter.