Po měsíci mají hokejisté Strakonic nového trenéra. Výbor klubu nakonec sáhl do „domácích“ řad a vybral dosavadního kouče juniorů Milana Řehoře. Více o volbě nového kormidelníka mužů, změnách v kádru a zapojení mladíků řekl v rozhovoru místopředseda klubu Roman Heimlich.

Novým trenérem mužů se stal Milan Řehoř, dosud kouč juniorky. Proč padla volba právě na něj?

Dosavadní trenér Jiří Beneš s asistenty odvedl ve Strakonicích jak s juniory, které dovedl do ligy, tak také s týmem mužů, s nímž pracoval dva roky, velmi kvalitní práci. Zvažovali jsme, kdo by na jeho systematickou práci navázal. Uvažovali jsme o jednom zkušeném mimostrakonickém trenérovi, nebo jestli již dát příležitost Milanu Řehořovi. Ten opakovaně vyhrál s našimi juniory krajskou ligu a zná dobře také prostředí a hráče týmu mužů, kde ještě loni sám coby hráč působil. Nakonec se výbor hokejového klubu rozhodl, že příležitost navázat na práci Jiřího Beneše dostane trenér úspěšných juniorů Milan Řehoř.

Co bude mít hlavně za úkol, na čem jste se domluvili? Dá se říci, že více šancí dostanou mladí hráči?

Chceme, aby se tým opět herně posunul a bojoval v příští sezoně o čelo tabulky. Zároveň chceme pokračovat v zapracovávání našich mladých hráčů, kteří skončili v juniorce. Samozřejmě se to musí odvíjet od jejich schopností a snahy v tréninku. Rozdíl v herní kvalitě mezi současnou krajskou ligou mužů a juniorů je totiž obrovský.

Příprava A - mužstva
Letní přípravu začne tým mužů v polovině května, potrvá do konce června. Poté bude měsíc přestávka a od začátku srpna začne s přípravou na ledě a přípravnými utkáními s tradičními soupeři – Příbram, Milevsko, Vimperk a další.


Je už známa i podoba nového realizačního týmu?

Jako vedoucí mužstva pokračuje Jaroslav Papež. Místo asistenta u mužů výbor ještě řeší i ve spojitosti s obsazením asistentů mladšího a staršího dorostu.

Jak vypadá kádr mužů pro nadcházející sezonu? Jaké jsou jisté odchody a případně příchody, jak silný tým bude?

Kádr je velmi perspektivní i poměrně stabilní. Určitě jsme měli věkově nejmladší tým v krajské lize. Co se týče odchodů, Natan Vráblík má nabídku z vyšší soutěže a Martin Všetečka zvažuje, jestli se nebude věnovat jen trénování mládeže. Samozřejmě by to byla velká škoda, aby skončil, byl nejproduktivnějším obráncem. A Ondra Dlouhý zvažuje studium VŠ v Brně.

Nakolik bude mužstvo doplněno o mladé hráče?

Budeme mít zájem zapojovat juniory, kde vypadl kvůli reorganizacím soutěží celý ročník, i nadějné hráče ze staršího dorostu. O své kvalitě ovšem budou muset přesvědčit výkony a tréninkovou pílí. Příležitost dostanou ti nejlepší.


Tým juniorů letos opět vyhrál krajskou ligu, ale kvalifikaci o ligu juniorů nehrál, byla zrušena. Proč?

Svaz rozhodl od příští sezony o změnách struktury mládežnických soutěží. Liga juniorů byla zrušena a zůstala pouze uzavřená juniorská extraliga. Byly zrušeny krajské ligy dorostu a juniorů a nově budou na ligové soutěže žáků navazovat dvouletá liga a extraliga mladšího dorostu a tříletá liga a extraliga staršího dorostu. Chtěli jsme ligu juniorů hrát a mrzí nás, že byla zrušena.

Jaké soutěže budou hrát další mládežnické celky?

Chceme kromě žákovských soutěží hrát obě mládežnické ligy, to znamená ligu mladšího a staršího dorostu. Již osm let se zde hraje nejvyšší žákovská liga a vychovali jsme spoustu šikovných a talentovaných chlapců. Nejlepší z nich hrají v mládežnických extraligách v Českých Budějovicích, Plzni i jinde. Samozřejmě nebudeme bránit velkým talentům hrát extraligu, ale je zbytečné, aby další naši odchovanci odcházeli od nás hrát ligu do sousedních měst, když ji mohou hrát ve Strakonicích.

Proto se chcete přihlásit do ligy mladších i starších dorostenců, že?

Ano. Jednak pro návaznost na ligové soutěže žáků a také k dalšímu pozvednutí úrovně strakonického hokeje. Na obsazení trenérských a asistentských postů a vedoucích týmů v současné době výbor klubu pracuje. Samozřejmě ekonomické a organizační zajištění všech dětí a soutěží z hlediska náročné administrativy k nim, dopravy, zdravotního zabezpečení, rozhodčích a dalších věcí bude velmi náročné. Věříme proto i ve větší pomoc a spolupráci města.