V úvodních čtyřech ligových kolech jste dosáhli devíti bodů. S takovou bilancí asi musíte být spokojeni?

To samozřejmě jsme. Určitě nám pomohlo, že jsme hráli třikrát doma, protože na domácím ledě hrajeme o hodně lépe než venku. První zápas v Litvínově, to z naší strany nebylo bůhvíco. Docela jsme se tam trápili. Doma jsme naopak hráli celkem dobře a také nám to přineslo tři vítězství.

Vy jste v týmu první sezonu, ale přesto. Čím si vysvětlujete, že pro Budějovice dlouho platí, že doma prakticky neprohrávají, ale venku je to celkem bída?

Skutečně to mohu jen těžko posoudit, protože zatím jsme hráli jen jednou venku. Je ale fakt, že spoluhráči o tom v kabině mluvili. Doma hrajeme o dost lépe než venku. Teď jedeme do Pardubic, tak to budeme chtít zlomit a udělat nějaké body.

Mluví se o tom, že soupeřům nesedí užší kluziště v Budvar Aréně a vy jste na něm naopak mimořádně silní. Je to ten hlavní důvod?

Loni jsem hrál v Mladé Boleslavi a řekl bych, že tam je ještě užší kluziště. Tady je naše hřiště tak akorát. Ani velké, ani malé. Vyhovuje nám, ale neřekl bych, že je to jenom velikostí hrací plochy. Doma prostě hrajeme dobře.

Jedinou porážku jste zaznamenali hned na úvod soutěže v Litvínově. Nebyla to trochu zbytečná prohra?

Byla to škoda. Na druhou stranu Litvínov je momentálně s deseti body na čele tabulky, takže to rozhodně není nějaký slabý tým. Na úvod to v žádném případě nebyl nějaký lehký soupeř. Doma hodně vyhrávají. Také mají pověst celku, který je doma o hodně lepší než venku.

Dva své domácí zápasy jste vyhráli o jediný gól, s Plzní o dva. Co bylo rozhodující, že jste soupeře vždy o ten kousek přetlačili?

Extraliga bude letos po celý rok vyrovnaná a rozhodovat budou maličkosti. Rozhodujícím prvkem je u nás jednoznačně brankář. Hlavně díky Kubovi Kovářovi v brance jsme zatím doma stoprocentní.

Ze tří týmů, které se zatím na jihu Čech představily, působila nejlépe Plzeň. Měl jste podobný dojem?

S tím se dá souhlasit. S Plzní to bylo opravdu velice těžké. Je tam velice dobře poskládaný tým, který chce útočit na titul. Už jenom osobnost Martina Straky dodává jejich mužstvu velkou sílu. Plzeň byla skutečně nejlepší ze soupeřů, se kterými jsme zatím hráli.

Svůj letos jediný gól jste dal proti Třinci, kdy jste najednou najížděl sám na brankáře Hamerlíka. Jak se to seběhlo, že jste jel jako obránce sám na gólmana?

Viděl jsem, že je možnost jít dopředu, tak jsem si tam nabruslil.

Vy se do podobných výletů ale moc často nepouštíte.

Ale to bych neřekl. Docela se vepředu objevuji, ale tentokrát jsem dostal přihrávku. Bylo přede mnou volno a David Kuchejda mi to nahrál skutečně perfektně. Jel jsem sám, už jsem nic nevymýšlel a vystřelil. Byl jsem rád, že to prošlo do branky.

Při označení svátečním střelcem jste se pousmál. Zase tak moc gólů ale skutečně nedáváte.

Slabší jsem měl minulou sezonu, kterou jsem zahájil v ruském Nižněkamsu a odtud jsem šel do Mladé Boleslavi. To opravdu nebyla moc vydařená sezona. Předtím jsem ale dal v Košicích čtrnáct gólů.

Ze čtyř zápasů jste dva dohrávali jen na čtyři obránce, ale další dva skoro až do konce na osm. Která varianta vám osobně vyhovuje lépe?

Patřím k těm obráncům, kterým vyhovuje, když jsou více na ledě. Nijak mi nevadí, když se hra stáhne na tři nebo i na dvě obranné dvojice.

V Budějovicích už jste se plně adaptoval?

Bydlím v centru města a líbí se mi tam. Je to v pohodě a všude mám hodně blízko. Už jsem stačil poznat město, které se mi líbí. Kluci v kabině jsou také perfektní. V tom není žádný problém. Zvykl jsem si tady úplně v pohodě.

V dalším extraligovém kole jedete do Pardubic, kde se Mountfieldu dlouhodobě nedaří. Víte o této bilanci?

Něco takového jsem slyšel. Je nejvyšší čas to změnit.

Co vy osobně říkáte na současnou kvalitu pardubického týmu?

Jejich výsledky jsem sledoval a začátek sezony rozhodně nemají špatný. Teď sice prohráli doma se Spartou vysoko 2:6, ale takový výpadek může potkat každého. Mají tam především kvalitní útočníky. Bartek je nebezpečný střelec. Celkově je mužstvo dobře poskládané.