Velké Popovice – Strakonice 2:4

Strakonice si hned od úvodu vytvořily velký tlak, ze kterého se soupeř nemohl dlouho vymanit. Ale gól nedaly. Skóre tak otevřeli domácí. Hosté následně nastřelili břevno. Ve druhé třetině Strakoničtí protrhli střeleckou smůlu či nemohoucnost. Nejprve srovnal Jakub Mikeš hned ve 21. minutě, a ve 27. minutě ten samý hráč skóre otočil. Minutu a půl před koncem druhého dějství potom přidala Vanišová třetí branku Jihočechů.

V této části hry, kdy Jihočeši sice zvrátili stav na svoji stranu, je domácí jednoznačně přestříleli. Brankář Štrobl ale svým velmi dobrým výkonem tým podržel.

V posledním dějství tlak domácích ochabl a po gólu Dlouhého v 51. minutě se zdálo být rozhodnuto. Jenže v 57. minutě a snížení se Popovičtí ještě zvedli k závěrečnému náporu a otevřeli hru. Výsledkem byl únik hostujícího Křenka, který byl faulován. Trestné střílení, které bylo nařízeno, však hráč neproměnil.

Strakonice – Chrudim 4:3

První třetina nebyla tak, jak si tým řekl. Již ve 4. minutě domácí inkasovali. V 9. minutě vyrovnal Polanský. Ve 13. minutě po špatném obsazení na buly v obranné třetině Strakoničtí zbytečnou nepozorností obdrželi další branku.

Do druhé třetiny Jihočeši chtěli vše zlepšit, ale opět jim utekl začátek a ve 23. minutě to bylo 1:3. Hráči se ale nesložili a věřili v obrat. V 33. minutě nesmírnou bojovností a důrazem vstřelil Kursch kontaktní branku. Ve třetí části i za podpory diváků se podařilo domácím v 54. minutě vyrovnat, trefil se Polanský. A aktivitu družstva od Otavy v 60. minutě přetavil Jakub Mikeš ve vítěznou branku.

JIŘÍ ZEDNÍK, LIBOR POTUŽNÍK