HC – Příbram 2:1 SN

Jihočeši odehráli pohledný, rychlý a bojovný duel. V úvodní třetině byli jasně lepším týmem a ve 12. minutě se ujali vedení gólem Křenka. Ve druhé třetině však velmi polevili a taktovku hry převzal soupeř. Často pouštěli hosty do závarů před vlastní branku, brankář Řeřábek si však poradil a svůj tým výrazně podržel. Ale na akci Beneše ve 29. minutě po chybě domácích nestačil.

Do třetí části šli Strakoničtí s cílem neinkasovat a rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Úspěšní byli jenom z poloviny. Přestože zlepšili výkon z druhé třetiny, přes vytvořené šance nedokázali úspěšně zakončit, což je jednou z jejich velkých bolestí. Ale neprosadili se ani Příbramští.

Na řadu přišly samostatné nájezdy, v nichž domácí uspěli, když Dlouhý nastřelil tyčku, ale Polanský a Křenek mířili přesně.

Tábor – HC 5:2

Začátek utkání patřil Strakonickým až do 6. minuty, kdy zbytečně inkasovali a pak soupeř převzal iniciativu. A na tu nedokázali reagovat, proto také do konce první třetiny ještě dvakrát inkasovali. Lépe hrající soupeř v 31. minutě přidal další gól. O dvě minuty později dokázal Hadrava snížit.

Do třetí třetiny šli hosté na led s cílem ještě se pokusit o zvrat a ve 42. minutě Javůrek snížil na rozdíl dvou branek. Hosté měli šance, neproměnili je ale a v poslední minutě je při přesilovce potrestal soupeř pátou brankou.

JIŘÍ ZEDNÍK, LIBOR POTUŽNÍK