Liga juniorů: Tábor – Strakonice 9:2

Soupeř z postupové čtyřky nastoupil do utkání v hojném počtu. Strakoničtí hráči – doplnění o dorostence – dokázali odolávat náporu domácích jen v první třetině. Ve druhé části začalo skóre narůstat, když se projevila početní a herní převaha domácího týmu. V závěrečném dějství skóre ještě narostlo a bylo jen otázkou, zda bude dvojciferné. Hostům se zápas vůbec nepovedl.

Strakonice – Kolín 0:3

Znovu v oslabené sestavě dokázali domácí sehrát se soupeřem solidní utkání. Měli i několik velmi dobrých příležitostí skórovat, skončily však pokaždé na soupeřově brankáři. Pochvalu za odehrané utkání zaslouží všichni zúčastnění hráči.

Liga starších dorostenců: Strakonice – Tábor 2:0

Od úvodu se hrál pohledný hokej v rychlém tempu. Až do 38. minuty kralovali zejména brankáři. Asi v polovině první třetiny se Táborští po sporné situaci radovali ze vstřeleného gólu, ten však nebyl sudími uznán. Domácí velmi brzy srovnali krok a začali si vytvářet tlak. I v obranné činnosti si počínali velmi dobře a případné chyby napravil velmi dobrý výkon brankáře Josefa Štrobla. Do vedení Strakoničtí šli dvě minuty před koncem druhé třetiny po střele Potužníka. Ve třetí části přidali hosté na rychlosti a snažili se zvrátit výsledek. Jejich snaha však narážela na dobře hrající domácí a končila na jistém výkonu brankáře. V čase 52.10 v přesilovce zvýšil na 2:0 Holman. Domácí následně ustáli velký tlak i power play.

Kolín – Strakonice 2:1

Po celou dobu zápasu nebylo možné říci, kdo bude vítěz. Strakoničtí hráči dobře bruslili a jako první nastřelili tyčku soupeře. Ale byl to Kolín, který se ujal vedení. Z obou stran se hrál výborný hokej. Vyrovnání přišlo ve 47. minutě, kdy Mikeš využil přesilovku. V 54. minutě byl vyloučen hostující hráč a soupeř v 55. minutě využil početní výhodu a se štěstím dal gól. V posledních pěti minutách se sice podařilo Strakonickým ohrozit brankáře, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.

LADISLAV GROSS, JIŘÍ ZEDNÍK