Ve 34. kole první WSM ligy prohráli hokejisté ČEZ Motoru na ledě nováčka soutěže ve Vsetíně 1:3. Již v pátek je čeká domácí zápas s Třebíčí (17.30).
Legendární stadion na Lapači byl zcela zaplněn, početná skupina, dorazila také z jihu Čech. V hostující sestavě chyběl na zaplněném legendárním stadionu zraněný Vampola (zápas jako pamětník posledního vsetínského titulu sledoval jako divák) a těsně před utkáním vypadl ze sestavy Pajič. Do branky se tentokrát postavil Gába.
V báječné atmosféře zahájili domácí skutečně mohutným náporem. Několik velkých šancí Gába zlikvidoval, ale v 8. min. přece jen kapituloval. V závěru úvodní přesilovky zápasu tečovanou střelu ještě vyrazil, ale na Šilhavého dorážku reagovat nemohl.
Naštěstí se hostím podařilo rychle vyrovnat. Vlček opět prokázal svou šikovnost a zaskočil Šurého v domácí brance. Jinak ale první třetina vyzněla pro Vsetín. I na střely na branku v poměru 15:7. A ještě jedna událost stála za zmínku. Vsetínský odchovanec Jiří Kučný v barvách Motoru odvolal vyloučení po zákroku na svou osobu. Krásné gesto fair play.
Ve druhém dějství domácí pokračovali v náporu, který vyvrcholil Vítkovým gólem zblízka ze 37. minuty. Řadu dalších složitých situací vyřešil výborný Gába. Vyložené šance však měli i hosté. F. Novák, Dostálek ani Rob je však nevyužili.
Ve třetím dějství se obraz hry otočil. Motor byl výrazně aktivnější. Proti poctivě bránícím Valachům se však prosadit nedokázal. Navíc devět minut před koncem ulétl hostující obraně Vítek a svůj nájezd zakončil nekompromisní střelou přesně pod horní tyčku.
Tím bylo rozhodnuto, nadšeně bojující domácí už favorita zápasu k ničemu nepustili.

Vsetín - Motor 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Šilhavý (Dundáček, Podpěra), 37. Vítek (Dundáček), 51. Vítek (Illéš, Ostrčil) – 12. Vlček (Pavlin, Čermák).
Vyloučení: 2:5, využití: 1:0. Rozhodčí: Vrba, Doležal – Beneš, Polák. Diváci: 4821.
ČEZ Motor: Gába – Kutlák, Kučný, Pavlin, Vráblík, Fillman, Vráblík, F. Novák, Pýcha – Heřman, Galamboš, Jonák – Dostálek, Vlček, Nedorost – M. Bárta, Rob ml., Čermák – Doktor, L. Květoň. Trenéři Jelínek, L. Rob st. a Kotalík.