Krajská liga ledních hokejistů má za sebou neúplných 13 kol. Oba týmy ze Strakonicka nemají žádné odložené utkání, a tak je do konce základní části čeká posledních pět duelů. Strakoničtí mají jistotu play off, hokejisté Radomyšle o osmičku stále bojují.

Oba celky ze Strakonicka hrají své zápasy 14. kola v sobotu od 17 hodin. V lepším rozpoložení půjdou do bojů hráči HC Strakonice. Ti hostí na domácím ledě Střelce z Jindřichova Hradce. Před vánoční přestávkou si Strakoničtí v klidném tempu dokráčeli pro výhru 6:1 v Božeticích a mohou si užívat třetí místo s tříbodovým náskokem na čtvrté Veselí nad Lužnicí. Jejich sobotní soupeř z Jindřichova Hradce měl před Vánoci volno z důvodu marodky v týmu Českého Krumlova, se kterým měl hrát. Poslední utkání tak Jinřichův Hradec sehrál 9. prosince, kdy vyhrál ve Veselí nad Lužnicí 6:3. V současné chvíli patří Střelcům šesté místo tabulky. První vzájemné utkání sehráli Strakoničtí s J. Hradcem v polovině října na ledě soupeře a zvítězili 5:1. V roli favorita půjdou i do odvety, ale uvidíme, jak se přestávka promítne do výkonu obou celků.

Vladimír Pešl se v duelu s Božeticemi rozloučí s bohatou hokejovou kariérou.
Vladimír Pešl se rozloučí s bohatou hokejovou kariérou v zápase s Božeticemi

Podstatně složitější situaci mají v sobotu hráči Sokola Radomyšl. Ti vyrazí na led suveréna této sezony do Milevska. V prvním vzájemném měření sil skončilo utkání Radomyšl - Milevsko 2:5. V minulém kole před Vánoci se také lépe dařilo hráčům Milevska, kteří vyhráli souboj o čelo tabulky v Hluboké nd Vltavou 4:2 a na čele tabulky již mají sedmibodový polštář. Hokejistům Radomyšle nevyšel důležitý domácí duel s Vimperkem. Souboj týmů bojujích o play off skončil 1:4 a Radomyšl se tak zuby nehty drží v osmičce. V Milevsku jsou obrovským favoritem domácí a hráči Radomyšle musí doufat, že i po tomto kole v osmičce zůstanou.

Aktuální tabulku najdete ZDE.