Ve strakonické Dudák aréně derby vypukne v sobotu 11. listopadu v tradičních 17 hodin. A na postavení obou celků v tabulce se musí v té chvíli zapomenout, nehraje žádnou roli. Jak se říká, derby nikdy nemá favorita.

Po sedmi kolech patří Strakonickým třetí příčka tabulky, když nasbírali 15 bodů. Radomyšl je předposlední devátá a na kontě má bodů šest. V posledním kole hráli oba soupeři doma a výhru slavili jen hokejisté Radomyšle.

Sokol hostil na svém píseckém ledě Český Krumlov a ač čtyřikrát prohrával, dokázal v poslední třetině svého soupeře zlomit a dotáhnout se na něho bodově. Strakoničtí hostili Hlubokou nad Vltavou, které podlehli 1:5. V utkání se projevilo, jak velkou osobností stále je zkušený Martin Hanzal, který hru Hluboké tvoří. Ale tyto zápasy jsou již zapomenuty a derby začíná od nuly. Fanoušci se mohou těšit na pořádnou bitvu.

Hokejová KL: HC Strakonice - Hluboká nd Vltavou 1:5 (0:2, 1:1, 0:2).
OBRAZEM: Strakoničtí hokejisté souboj s Hlubokou o druhé místo nezvládli

Ostatní zápasy 8. kola: Vimperk - Veselí (S, 15.30), Jindřichův Hradec - Soběslav (S, 18.15), Český Krumlov - Milevsko (N, 17), Božetice - Hluboká (N, 17).

Aktuální tabulka má tuto podobu.