Autor dvou gólů při vítězství 3:1, takže muž zápasu. Hokejový útočník Strakonic Milan Černý rozhodl nedělní druhé utkání čtvrtfinálové série play off krajské ligy proti Veselí nad Lužnicí.

Ve 42. minutě otevřel skóre a v 55. minutě zvýšil na 3:0. Zařídil tak vyrovnání série na 1:1 na zápasy 
a prodloužil týmu sezonu.

První gól jste dal po ideální přihrávce od Richarda Kepla. Stačilo už jen nastavit hokejku?
Přesně tak, už jen stačilo nastavit hokejku. Já jsem to ani pořádně neviděl, jen jsem tam nastavil hůl a se štěstím to tam spadlo.

Tenhle gól vás nakopl, že?
Tím se utkání zlomilo. Soupeř potom přestal hrát, polevil, a nám se hrálo lépe.

Na gól jste se ale načekali…
Bylo to dlouhé. Člověk si už přestává věřit, že tam něco padne. Ale ta první trefa nás obrovsky nakopla a už jsme věřili, že to zvládneme.

Nástup vašeho týmu do poslední třetiny byl famózní. Veselí jste zatlačili a brzy jste vedli 2:0. Co vám říkal trenér v kabině?
Trošku se změnily lajny, nastoupili jsme v jiném složení. Možná že to nás trošku nakoplo.

Ve třetí části se zdálo, že jste zjednodušili hru – hodně jste stříleli a nic moc nevymýšleli.
Takový pokyn jsme měli od trenéra pro celý zápas. Jestli to ale tak vypadalo až ve třetí třetině, tím lépe, že se to povedlo alespoň v ní. Zdálo se mi, že Veselí už nemohlo, možná jsme nad ním měli fyzickou převahu.

Váš tlak vyvrcholil třetím gólem v 55. minutě, jehož autorem jste byl opět vy. Nebojácně jste šel mezi dva protihráče…
To bylo taky trošku štěstí, že jsem si puk nadhodil, zkusil ho dojet a blafák byl už spíše o štěstí. Měl jsem dva hráče v zádech, takže jsem nic extra nevymýšlel.

Na celém týmu bylo vidět velké odhodlání a bojovnost, aby pro vás sezona neskončila.
Přesně tak. Chtěli jsme hlavně kvůli našim fanouškům. Jeli s námi do Veselí, kde jich byla velká skupina. Chtěli jsme jim vrátit jejich podporu.

Co vás napadalo po tom prvním utkání, které jste prohráli 0:2
a měli jste smůlu, respektive soupeř měl víc štěstí?
Nepadly nám góly, ani šancí jsme si moc nevytvořili. A když už nějaké ano, tak jsme je nevyužili. O tom to je. S nulou se nedá vyhrávat.

V odvetě to tedy bylo přesně naopak – vy jste vstřelili první branku a štěstí se přiklonilo
k vám. Viděl jste to stejně?
Je to tak. A neskutečný výkon předvedl Roman Špiler v brance, ten nás v zápase obrovsky podržel. I díky němu se nám podařilo sérii srovnat.

Vidíte třetí zápas otevřený se šancemi padesát na padesát?
Veselí určitě bude mít menší výhodu v tom, že bude v domácím prostředí. Uvidíme, nastoupíme jako v poslední třetině doma. Bude to zase o tom, kdo dá první gól. S Veselím je to opravdu hodně vyrovnané a rozhoduje, kdo dá první gól. Ten také nejspíše vyhraje.