Bez zajímavých momentů nezůstalo 15. kolo okresního přeboru hokejistů hrané o víkendu 19.-20. ledna. Poslední Drahonice zvítězily venku nad Luby, Katovice otočily skóre se Sušicí z 1:4 na 5:4 a Horažďovice porazily vedoucí Cehnice 6:4.

Referáty a fakta 15. kola:

KATOVICE – SUŠICE 5:4 (1:0, 0:4, 4:0). Už pohled na skóre jednotlivých třetin naznačuje, jak utkání probíhalo. Katovice se po vyhrané první části dopustily několika chyb v obranné činnosti a chytře hrající Sušice toho dokázala využít a čtyřmi brankami otočila vývoj zápasu. Hned v první minutě posledního dějství se ale Katovičtí gólem Hodánka vrátili do utkání – získali velkou převahu a v dalších minutách stihli nejen vyrovnat, ale v 55. minutě dát i vítěznou trefu.

Branky: 1. a 55. Diviš, 44. a 46. Binder, 41. Hodánek (as. Křivanec, Diviš 2, Žemlička) – 25. Broža, 29. Zahálka, 33. P. Lemberger, 37. Holý (as. Holý, Skuhra, Ryšavý, P. Lemberger). Rozhodčí: Řehoř – Vacek, Kordík. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváků: 53.

LUBY – DRAHONICE 3:5 (1:2, 1:2, 1:1). Drahonice odjížděly na klatovský stadion bez svého nejlepšího střelce Havla i posily z krajské ligy Martina Kurze. Přesto svým výkonem dokonale zaskočily domácí Luby a zaslouženě si odvezly tři body. Od začátku se Západočechům hra moc nedařila, hráli hodně nervózně a Drahoničtí tak šli do kabin po dvou třetinách s dvoubrankovým náskokem. V závěrečné dvacetiminutovce Luby sice šťastným gólem snížily, jenže hosté v 57. minutě pečetili svoji překvapivou výhru.

Branky: 16., 28. a 53. Malát (as. Spurný) – 14. a 40. Zeman, 16. a 38. Kropáček, 57. Toman (as. Kabát 2, Maroušek, Míka, Zeman). Řídili: Pressl – Hrdlička, Nejdl. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. Oslabení: 1:0. Diváků: 15.

CEHNICE – HC HORAŽĎOVICE 4:6 (2:2, 2:2, 0:2). Od začátku hrála obě mužstva s velkým nasazením – byl to vyrovnaný, rychlý hokej, oba brankáři měli několik skvělých zásahů. Dvougólové vedení Cehnic v polovině utkání dokázali Horažďovičtí i využitím přesilové hry do druhé sirény vyrovnat. Ve třetí části už Cehnickým viditelně docházely síly, Horažďovice byly lepší a dvěma góly v závěru rozhodly o své výhře.

Branky: 20. a 31. M. Bažata, 15. Čadek, 30. V. Bažata (as. Vlček 2, Poláček, Kříž) – 11. Lukáš Sosna, 18. Šrámek, 33. Přerost, 39. Panský, 56. Dlouhý, 58. Košatka (as. Kašpar 2, Šrámek, M. Sosna). Sudí: Diviš – Vacek, Melichar. Vyloučení: 6:4, navíc Dlouhý (Horažďovice) 5+OK. Využití: 0:1. Diváků: 82.

1. Cehnice 15 9 1 1 4 74:57 30
2. Katovice 15 8 1 1 5 72:55 27
3. Horažďovice 15 8 1 0 6 56:52 26
4. Luby 15 7 1 1 6 80:58 24
5. Sušice 15 4 1 1 9 66:86 15
6. Drahonice 15 4 0 1 10 58:98 13