Kanonádu Strakonic odnesli Rytíři

Strakonice - Hokejisté i ve druhém domácím utkání sezony předvedli střelecký koncert. Hlubokou nad Vltavou rozstříleli 9:1.

16.10.2013

Strakonice smetly Hlubokou 9:1.Foto: Jan Škrle

Další kanonádu si na Křemelce užili fanoušci hokejistů Strakonic. Ti v neděli 13. října ve 4. kole krajské ligy rozstříleli Hlubokou nad Vltavou 9:1 (1:0, 3:0, 5:1) a v tabulce se posunuli na čtvrté místo, kde mají šest bodů.

Domácí začali utkání náporem. Jejich tlak přinášel fauly hostů a v 8. minutě hráli Strakoničtí přesilovku pět na tři, kterou využil Černý střelou nad Daškovu lapačku. Hosté se dostali do šance jen jednou v 15. minutě, ale Myslivec byl pozorný. V 19. minutě, kdy byl vyloučen na každé straně jeden hráč, projel Kovář až mezi kruhy a střelou zápěstím trefil levou tyčku.

Na počátku druhé třetiny se hosté usadili ve třetině domácích a Myslivec výborným zákrokem vyrazil lapačkou nad branku střelu Bělohlava. Tým od Otavy se ale rychle vymanil a naopak udeřil podruhé ve 25. minutě, kdy Bouška dal na 2:0. Akci na jeden dotek předvedli domácí ve 30. minutě, kdy puk šel od Pangráce na Bláhu a na konci akce před brankou zakončil Kadlec. Ve stejné minutě přidalo strakonické mužstvo čtvrtý gól a potřebovalo k tomu po vhození buly jen 21 vteřin – Růžička šikovně tečoval puk do levého horního rohu – 4:0.

Další šanci Růžičky zlikvidoval ve 35. minutě brankář Brom, který vystřídal Daška. Vzápětí hráli hosté přesilovku pět proti třem a Myslivec chytil nebezpečné střely Fuky, Milera a Gottwalda zblízka. Ve 38. minutě předvedl domácí brankář skvělý zákrok, kdy vyrazil střelu Milera, který se před ním ocitl při přesilovce zcela sám.

V úvodu posledního dějství opět hrozili hosté, ale Myslivec předváděl jisté zákroky. Ve 42. minutě v nájezdu na gólmana neuspěl Major, vzápětí však dostal přesnou přihrávku od Čadka a tu umístil přesně k tyči.

Ve 46. minutě předvedl další výborný zákrok Myslivec, kdy lapačkou chytil střelu Fuky téměř z brankoviště. Domácí výborně bruslili a ve 48. minutě přidali další branku, když Řehoř našel před brankou volného Majora a ten překonal pohotově Broma. Další ukázkovou akci předvedli domácí v 52. minutě; pas Hrubého našel na modré Čadka, který přesně našel před brankou najetého Procházku a ten zvýšil na 7:0.

O vzrušení se postaral o minutu později domácí brankář Myslivec. Rozehrál nepřesně puk přímo na hokejku jednoho z hráčů Hluboké, poté se pohotově sklouzl po ledě do branky a dokázal vystřelený puk chytit do lapačky. Neuvěřitelný zákrok! Vzápětí trefil po buly hostující Žlůva levou tyčku.

V 54. minutě na modré čáře uvolnil Všetečka pasem Pangráce a ten krásně objel Broma a zvýšil na 8:0. Za 30 vteřin přidal devátou trefu Major. V 56. minutě upravili hosté stav na 9:1, když protlačil puk do domácí branky u tyče hostující Šimek.

Domácí předvedli v utkání hodně pohledných akcí a dařilo se jim střelecky. Příležitosti hostů vychytal výborný brankář Myslivec.

V dalším utkání krajské ligy zajíždějí Strakonice v neděli do Tábora.

Krajská liga - 4. kolo: Strakonice – Knights Hluboká nad Vltavou 9:1 (1:0, 3:0, 5:1). Branky: 9. Černý (Růžička, Všetečka), 25. Bouška (Major), 30. Kadlec (Bláha, Pangrác), 30. Růžička (Černý, Všetečka), 42. Major (Čadek), 48. Major (Pangrác), 52. M. Procházka (Čadek, Hrubý), 54. Pangrác (Všetečka), 54. Major (Bouška, Kovář) – 56. Šimek (Miler, Míšek). Rozhodčí: Stach – Sýkora, Mitáš. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:0. Diváků: 450.

Sestava Strakonic: Myslivec – M. Hrubý, Všetečka, Hřebíček, Kovář, Procházka, Řehoř, Škoda – Pangrác, Černý, Růžička – Čadek, Bouška, Major – Bláha, Andrle, Binder – Kadlec, Kopecký. Připraven byl náhradní brankář Zeman.

1. Písek 4 4 0 0 0 28:7 12
2. Č. Krumlov 4 3 0 0 1 21:12 9
3. Hluboká 4 2 1 0 1 16:20 8
4. Strakonice 4 2 0 0 2 23:11 6
5. Veselí n. L. 4 2 0 0 2 20:11 6
6. Humpolec 4 2 0 0 2 15:16 6
7. DS ČB 4 2 0 0 2 13:14 6
8. Tábor B 4 2 0 0 2 13:16 6