Vždycky jste hovořil o tom, že byste se jednou rád vrátil. Jste rád, že se to podařilo a můžete hrát doma?
To víte, že jsem rád. Konečně. Ale nepřišel jsem sem jenom tak, ale chci doma v Budějovicích udělat úspěch. Proto jsem tady.

Příprava na suchu i na ledě zatím probíhá podle vašich představ?
Myslím si, že ano. Makáme na tom, aby sezona byla úspěšná. Každým tréninkem se to zlepšuje.

Máte odehrané dva přípravné zápasy. V Plzni jste těsně 1:2 prohráli, doma jste stejným výsledkem udolali Pardubice.
První zápas v Plzni ještě nebyl nic moc. Po necelých dvou týdnech na ledě se to také dalo čekat. S Pardubicemi už to bylo lepší a hokej docela k něčemu vypadal. Cítili jsme se v utkání lépe než v prvním duelu v Plzni.

Další přípravné utkání vás čeká ve čtvrtek v Brně. Vítáte možnost poměřit hned na úvod sezony síly s extraligovými soupeři?
Určitě ano. Je jenom dobře, že hrajeme s kvalitními soupeři. Alespoň se uvidí, jestli na to máme.

Co říkáte fanouškům, kteří vás přijeli do Plzně povzbudit v hojném počtu a na přátelský zápas doma s Pardubicemi jich přišly více než tři tisíce?
Je to paráda. V Plzni bylo více našich fanoušků než domácích a atmosféra s Pardubicemi byla fantastická. Více než tři tisíce lidí na přátelák, to je něco neskutečného.

První ligu jste dlouho nehrál. Máte představu, co od této soutěže očekávat?
Úplně nevím, co od ní čekat. Nic lehkého to ale určitě nebude. První liga se dost vyrovnala a zkvalitnila. Rozhodně to nebude nějaká procházka růžovým sadem. Musíme se připravit na každý zápas.

Už jste hovořit s trenéry, co od vás v sezoně očekávají?
Pravděpodobně budu hrát bránící levé křídlo. Je to post, na který si budu muset trochu zvyknout. Na tuto pozici si mě ale trenéři vybrali a budu se na ní snažit hrát, jak nejlépe budu umět.

Není to tak dlouho, když jste patřil k nejlepším střelcům slovenské nejvyšší soutěže. V Motoru pro vás tedy nebude střílení gólů to hlavní?
Já chci dávat góly. Tím mohu týmu pomoci.

Kromě čtvrtečního zápasu v Brně s Kometou vás čeká ještě v pátek jihočeské derby v Táboře. Vzpomenete si, kdy jste si naposledy zahrál na táborském stadionu?
To nevím. Bude to asi už hodně dávno. Nejspíš někdy v juniorce. Ale ani nevím, jestli si tam zahraji teď. Hrajeme dva zápasy, takže to trenéři asi nějak rozdělí.