Hosté sice nechali odpočívat několik svých opor a přivezli řadu juniorů, příkladně bojujícím Kohoutům to však na radosti z vítězství nic ubrat nemohlo. „Byli jsme zatím jenom pět dní na ledě, takže jsme možná byli i o něco odpočinutější. Navíc jsme věděli, že Budějovice hrály den předtím v Brně a nepřijely v úplně kompletním složení. Pro naše kluky se jednalo o výborné srovnání, protože Motor je baštou jihočeského hokeje. Těšili se na to," říká táborský asistent trenéra Arpád Györi.

Celý zápas i konečný výsledek se mu líbil. „Povedlo se to. Z obou stran se hrál pohledný hokej. Měli jsme šance, ale na druhou stranu jsme měli i štěstí, protože soupeř nastřelil snad čtyřikrát tyčku. Konečná remíza byla asi spravedlivá a diváci si snad přišli na své," dodává jeden z táborských trenérů.

Výhru na nájezdy bere Györi jako příjemný bonus. „Budějovicím se proti nám asi hrálo hůř, protože každý se vždycky chce vytáhnout proti silnějšímu. Byl to pěkný hokej a my jsme byli s výsledkem i průběhem zápasu spokojeni," ještě jednou zopakoval. „Propagace hokeje v celém kraji to byla výborná," zdůrazní.

Jeho budějovický protějšek asistent trenéra Radek Bělohlav pochopitelně už tak spokojený nebyl. „Přesvědčili jsme se, že každý zápas je třeba hrát na sto procent. Podobné duely občas ukáží víc, než sami čekáme. Tábor odehrál výborné utkání s dobrým nasazením, ale i pro nás to byl hodně poučný zápas. Od nás skórovala jenom jedna lajna, což na soupeře nestačilo," konstatoval. „Bylo to docela vyhecované a nebyl to žádný pouťák. Hrál se plnohodnotný zápas, které potřebujeme my i soupeř," doplnil.

Junioři v sestavě jeho týmu to prý měli složité. „Byl to pro ně první zápas za chlapy, navíc v docela bouřlivé atmosféře. Vzhledem k počasí nebyl ideální led, na kterém se puk těžko kontroloval. Na konci týdne, když se tvrdě trénuje, už toho mladí kluci měli také docela dost. Každopádně jsme od nich něco viděli. Zápas vždycky ukáže více než trénink," uvedl Bělohlav.

V úterý Motor vstoupí do Regionálního poháru domácím zápasem s Kladnem (17.30).