Vysoké vítězství, vyprodaný stadion, skvělá atmosféra a váš hattrick. Mohl jste vůbec zažít povedenější zápas?
Bylo to výborné. Ocenění zaslouží i Vsetín, který nějak nebotonoval, přestože se pro něj zápas nevyvíjel vůbec dobře. Pořád se snažil být aktivní. Hrál se hokej, který se lidem musel líbit. Bylo to super.

Vnímal jste oslavy fanoušků po vašem třetím gólu?
Člověk to samozřejmě vnímá. Navíc, když se zápas vyvíjel v náš prospěch a měli jsme ho ve svých rukou. Ale je jasné, že to potěší.

Když dá hokejista v utkání dva góly, přemýšlí o tom, že by to mohl být hattrickový večer?
Někdo možná říká, že o tom nepřemýšlí. Já o tom přemýšlel. Hattricku jsem dosáhl už v polovině zápasu, což je celkem brzy. Hattrick je hattrick. Myslím si, že to má v hlavě každý hráč. Jsem spokojený, že jsem ho dal.

Který z těch tří gólů byl pro vás nejobtížnější?
Pro mě osobně je vždycky nejdůležitější hned ten první gól. Psychicky mě to zvedne. Ale každý gól je těžký a jsem za něj rád.

Kromě tradiční čepice náhradního gólmana Davida Gáby přilétla tentokrát na led ještě jedna?
Něco tam bylo. Dohromady byly asi tři. Jako v NHL to ale samozřejmě není (smích).

Z elitní první řady jste se posunul do druhé. Jak jste toto rozhodnutí přijal?
Sestava se určitě bude měnit. Je jedno s kým hraju. Přišli noví hráči, takže se bude složení střídat a až postupně se sestava ustálí. Jsem rád, že s klukama z první lajny chodím na přesilovky. To je hodně znát. A jestli hraji v první, ve druhé nebo ve třetí řadě, na tom až tak nezáleží.

Není škoda, že přišla pauza zrovna po utkání, které se vám takhle povedlo?
Že je přestávka, to je prostě fakt. Důležité je, že jsme vyhráli a budeme mít větší klid na přípravu. Trošku jsme se přiblížili špičce tabulky, protože naši největší soupeři ztráceli. V tomto týdnu kvalitně potrénujeme a dobře se nachystáme na klíčové fáze sezony.