Mezitím soudce krajského soudu Miroslav Veselý stanovil insolvenčním správcem IHC, s. r. o., Václava Hadrabu a vyzval věřitele klubu, kterých je téměř sto, aby do 31. srpna přihlásili své pohledávky. Po IHC, s.r.o., pod kterým fungoval druholigový tým dospělých, zůstaly dluhy přes jedenáct milionů korun. IHC, 
s. r. o., je v konkurzu a tým rozpustilo. „Jsem znechucen, jak to vedení klubu prochází. Hrál jsem minulou sezonu za Písek a dluží mi velkou finanční částku," říká bývalý kapitán týmu Vladislav Kubeš. Klub mu měl poslat 106 500 korun. „Jako kapitán jsem o situaci v klubu mluvil s vedením. Slibovali nám, jak bude vše v pořádku, ale byly to jen lži. Věděli moc dobře, co se děje," podotkl Vladislav Kubeš.

IHC, o. s., které zastřešuje mládežnické oddíly a je bez dluhů, v pondělí řešilo, jak dál s hokejem dospělých. „Nemá smysl, aby krajský přebor hrála dvě mužstva," řekl na členské schůzi IHC zástupce Sokola Radomyšl Miroslav Kastner. 

Písecký klub uvažoval, že přihlásí první tým do krajského přeboru. Sokol Radomyšl, který v této soutěži hraje s píseckými odchovanci, nabídl IHC vytvoření společného týmu. „Obě mužstva kraj hrát nemohou, na to nám chybí dostatek hokejistů," myslí si hráč Radomyšle a dříve Písku Karel Mošovský.

Do vedení IHC kandidují zástupci Sokola Radomyšl i města Písek. Slibují si od toho možnost kontroly hospodaření klubu. „Chci jako člen výboru dohlédnout na průhledné financování a být jakýmsi garantem, že se problémy nebudou opakovat," uvedl místostarosta města Josef Knot. „V prvé řadě je třeba, aby se stabilizovalo hospodaření klubu i hráčský kádr. Průhlednému financování napomůže i oddělení prostředků určených na chod A mužstva a mládežnického hokeje, na který přispívá město," přiblížil svůj koncept na záchranu hokeje Josef Knot.

Podobně hovoří i zástupci Sokola Radomyšl, pro které je důležitá spolupráce s městem. „Role města je podle mě klíčová a věřím tomu, že ve spolupráci s ním to dopadne dobře," řekl Miroslav Kastner, který kandiduje na post v dozorčí radě. „Moje vnitřní podmínka pro spolupráci obou klubů je audit hospodaření občanského sdružení IHC," dodal Miroslav Kastner.

Pondělní členská schůze občanského sdružení IHC ale nakonec nové vedení nezvolila. „Schůze nebyla usnášeníschopná," vysvětlil manažer klubu Vladimír Hanus. Na schůzi dorazilo pouze 34 členů, k překonání potřebného kvóra podle stanov občanského sdružení IHC jich však bylo zapotřebí alespoň 70. „Další schůze se uskuteční 29. července v 18 hodin. Tentokrát rozhoduje většina přítomných," upřesnil Vladimír Hanus.