V sobotu 14. října deklasovali Tábor B 11:1 (6:1, 3:0, 2:0) a jsou suverénně v čele tabulky. Pohoda trvá! Jedním z dvougólových střelců (kromě Ondřeje Dlouhého a Tomáše Růžičky) v zápase byl obránce a asistent kapitána Jaroslav Hřebíček.

Co stojí za momentální strakonickou pohodou?
To je otázka, kterou si kladu také. Když vezmu, že jsme porazili oba poslední finalisty Hlubokou a Český Krumlov a k ničemu jsme je nepustili… Prostě si můžeme jenom přát, aby to pokračovalo co nejdéle.
Bylo béčko Tábora tak slabé, že jste mu nasázeli 11 gólů?
Nebylo slabé. Tábor je dlouhodobě nahoře. Ale tím, jak se nám daří, máme výborné nástupy. Dáme pár gólů a pak už se hraje jinak. Tentokrát jsme to zvládli ještě lépe, nepřestali jsme totiž hrát naplno ani při vysokém náskoku.

Co byste už jako jeden z matadorů řekl, že je hlavním faktorem úspěchu?
Hrajeme si pořád svoji hru, soupeře k ničemu nepustíme. Zatím to vypadá, že si to nenecháme od někoho narušit. Jen aby to vydrželo. Když se vyhrává, je i mnohem větší pohoda. Důležité také je, že pokud inkasujeme, moc to neřešíme. Že se nám takhle daří, na to má vliv i práce předchozího trenéra Jiřího Beneše s mladými hráči. Teď z toho klub těží. A současný trenér Milan Řehoř na to plynule navázal. Měl jsem původně trochu strach, jak to bude fungovat, když přišel trenér, se kterým jsem hrál a nyní mě koučuje. Ale funguje to dobře, ideálně se asi doplňují také s druhým trenérem Stanislavem Kašparem.

Když to srovnáte s minulými sezonami, je tento tým něčím jiný nebo výjimečný?
Neřekl bych. Před lety začala práce s mladými, která se teď ukazuje. Pokud by současný tým vydržel, tak tady můžeme hrát bez problémů několik let. V létě nás posílili Martin Müller a Pavel Samohejl, navíc se zapojili junioři.

Nezaznívá už, kam to můžete v této sezoně dotáhnout?
Narážky, kdo nás zastaví, v šatně jsou. Ale to bereme hodně s úsměvem, zůstáváme na zemi. I když to zní jako klišé, základem je dostat se do play off. Pak začíná úplně nová soutěž, kde se může stát cokoliv, což všichni dobře vědí.

FAKTA
Krajská liga – 5. kolo: Strakonice – Tábor B 11:1 (6:1,3:0,2:0). Branky: 2. Topinka (Jan Srb, Křenek), 3. Dlouhý (Hrubý), 9. Ruda (Hrubý), 13. Hřebíček (Dlouhý), 16. Křenek (Müller), 20. Růžička (Ruda), 29. Hřebíček (Dlouhý, Samohejl), 34. Hrubý (Ruda, Růžička), 38. Růžička (Ruda), 49. Dlouhý (Bednařík), 55. Pavel Srb (Samohejl) – 18. Novák (Prštický). Rozhodčí: Horáček – Jan Lang, Maxa. Vyloučení: 7:10. Využití: 4:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 410.

Sestava: Myslivec (Doubek) – J. Srb, Jaroslav Hřebíček, Hrubý, D. Škoda, Všetečka, Topinka, Kordík, Kovář – P. Srb, Dlouhý, Křenek, Růžička, Major, Samohejl, Müller, Šebesta, Ruda, Mikeš, Bednařík, Kurečka.