HC – Příbram 3:0

První třetina skončila bezbrankovým stavem hlavně zásluhou obou brankářů a díky neochotě domácích kombinovat. Hned v úvodu druhé části, která byla ze strany domácích pohlednější, otevřel skóre Polanský. Ale zbylé šance na obou stranách likvidovali brankáři. V 50. minutě si domácí, opět gólem Polanského, vytvořili dvougólový náskok. Hosté ale bojovali až do konce a vzápětí si vytvořili velký tlak, kterému Strakoničtí museli vzdorovat až do 59. minuty, kdy Škoda ve dvojnásobném oslabení a power play hostů přidal třetí gól.

K tlaku soupeře v závěrečné části přispěla velkou měrou nedisciplinovaná hra domácích, kteří nečistou hrou umožnili soupeři tři přesilové hry pět na tři. Ale spolehnout se mohli na výkon obou brankářů – Řeřábka a Štrobla, kteří se významnou měrou podíleli na vítězství.

Tábor – HC 6:1

Ze strany hostů byla první třetina velmi špatná, chybělo nasazení, hráči neplnili úkoly na svých postech. Strakoničtí tak inkasovali tři zbytečné góly a své šance nevyužili. Druhé dějství změnu skóre nepřineslo. V poslední třetině tým od Otavy hned na začátku inkasoval dvě branky, hráči ještě asi nezaregistrovali, že se již hraje… Potom začali bruslit a vytvářet si šance a jednou se i dočkali gólového úspěchu.
Každý zápas v sestavě Strakonic nastupuje maximální počet pěti hráčů, kteří ročníkově spadají do mladšího dorostu, a to je velkým příslibem do budoucna.

Pro Strakonice to byly poslední zápasy sezony. V tabulce skončili na posledním místě s 18 body.

JIŘÍ ZEDNÍK, LIBOR POTUŽNÍK