Borci z Křemelky rozebrali v neděli 5. ledna v krajské hokejové lize předposlední Žirovnici na kousíčky! Vyhráli 9:1 (2:1,4:0,3:0), branky Černý a Gross 2, Kovář, Andrle, Bazgier, Čadek, Binder, (Hřebíček, Řehoř, Hrubý, Hora, Major, Bazgier, Gross, Kovář) – Ištvánik (Beránek).

Rozhodčí: Dvořák, Mitáš, Oudes, přihlíželo 400 diváků. Vyloučení 5:9, přesilovky 4:1, oslabení 1:0.

Strakonice: Špiler, Zeman, Hrubý, Ondrejec, Hřebíček, Gross, Řehoř, Kovář, Binder, Černý, Růžička, Čadek, Kopecký, Hora, Major, Andrle, Bazgier, Srb, Kurečka.
Žirovnice: Krásný, Horal, Reisner, Fiedler, Soukup, Pospíchal, Ištvánik, Holický, Křivánek, Beránek, Sviták, Navrátil, Gurka, Krtek, Javůrek, Vácha.

Volnější úvod

V 6. minutě hráli domácí přesilovku pět proti třem, David Kovář si najel na kruhy na přesnou nahrávku Milana Řehoře a střelou zápěstím vymetl levý horní roh branky hostí na 1:0. V pokračující přesilovce se dostal do šance Binder, ale brankář hostí Krásný byl pozorný. V 9. minutě se dostal do šance po nahrávce Majora domácí Bazgier, hostující brankář střelu kryl. V polovině první třetiny se domácí usadili ve třetině hostí a Ondrejec, Binder a Hrubý postupně prověřili pozornost brankáře hostí.  V 18. minutě hráli hosté přesilovku a Ištvánik od modré prostřelil Špilera, který měl zakrytý výhled – 1:1. Domácí odpověděli ještě v téže minutě. Marek Hrubý našel na modré najetého Milana Černého a kapitán domácích tvrdou střelou po ledě z kruhů překonal Krásného na 2:1.

Rozhodnutí

Ve druhé třetině hráli domácí ve 23. minutě přesilovku a Ladislav Gross po kombinaci s Janem Horou a Jaroslavem Hřebíčkem přesně trefil pohotovou střelou zápěstím pravý roh Krásného branky a zvýšil na 3:1. Ve 27. minutě po spolupráci s Jakubem Majorem šikovně objel Jan Andrle hostujícího Horala v brance hostí, který po třetí brance vystřídal Krásného a zvýšil na 4:1. Ve 31. minutě výborným napadáním vybojoval puk pro Milana Černého, a ten svůj brejk proměnil perfektním blafákem na 5:1 pro domácí. V poslední minutě druhé třetiny přišla chvíle Michala Bazgiera, který vypíchl šikovně puk, ujel obráncům hostí a blafákem překonal Horala v brance hostí na 6:1.

Exhibice

Ve 45. minutě Ladislav Gross přesnou přihrávkou mezi obránce našel najetého Jana Čadka, ten trefil levý horní roh branky hostí a zvýšil na 7:1. Ve 48. minutě hráli domácí přesilovku, Gross prostřelil po ledě klubko hráčů před Horalem – 8:1. V 50. minutě po souboji v rohu hřiště vyloučil rozhodčí domácího Milana Řehoře přísně do konce utkání a hostující Ištvánik obdržel jen 2+2 minuty. O minutu později si najel do vyložené šance na nahrávku Růžičky domácí bek Ondrejec a v šanci jen těsně minul tyč. Na druhé straně v 55. minutě střílel v šanci po návratu z trestné lavice hostující Ištvánik, ale Špiler byl pozorný. V 56. minutě hráli domácí další přesilovku a po závaru před brankou hostí pohotově Ervín Binder prostřelil Horala na 9:1. 

Domácí podali v utkání velmi dobrý a bojovný výkon a předvedli pohledné akce zakončené góly. Radost výborným fanouškům udělali také nadějní mladí hráči v domácím dresu, zejména se dařilo Michalovi Bazgierovi a Ladislavu Grossovi.

Pavel Hejl, trenér HC Strakonice: „Junioři se jeví velmi slušně a je dobře, že se zapracovávají do mužského hokeje. Ukázali, jak jsou rychlí, bojovní a draví. Jsem s nimi stoprocentně spokojený a je jen dobře, že se nám v týmu zvýšila konkurence. To jsme potřebovali. Další víkend nás čeká dvoukolo. V sobotu pojedeme do Písku s cílem neztratit moc sil, můžeme tam jenom překvapit. Stěžejní pro nás bude nedělní domácí zápas s Humpolcem. Poté nás čekají těžká tři kola – postupně se utkáme s Veselím nad Lužnicí, Českým Krumlovem a David servisem. Pokud kluci budou bojovat jako dneska, můžeme uspět s každým."

Michal Bazgier, nováček HC Strakonice: „Na premiéru za muže jsem se těšil hodně, protože jsem měl nastoupit už dříve, ale časově to nevyšlo. Jednak jsem se věnoval bojovým sportům a k tomu začala škola. Docela se mi premiéra vydařila, tak jsem spokojený."

Roman Špiler, brankář HC Strakonice: „Celý zápas byl z mé strany o pozornosti a soustředění neudělat chybu. Byli jsme lepší celou dobu a devět branek je jak dárek našim fanouškům do nového roku, tak pozvánka na Jiskru Humpolec."

V sobotu 11. ledna hrají Strakonice v Písku, v neděli 12. ledna doma v 17 s Humpolcem.

Autor: Jan Škrle