Se stejným trenérem, ale s posíleným týmem půjdou do nové sezony krajské ligy hokejisté Strakonic. Přípravu na ni zahájí ve středu 18. května.

Oddíl se ve středu 11. května dohodl na pokračování spolupráce s dosavadním koučem Jiřím Benešem. „Pokračuji dál s dobrou vírou v to, že se věci budou měnit k lepšímu," prohlásil.

Jiří Beneš nebyl po skončení sezony pevně rozhodnutý, zda bude ve Strakonicích u mužů dál působit. Řešil především otázku času s ohledem na rodinu a pracovní vytížení.

„Potřeboval jsem si situaci vyhodnotit sám se sebou i s vedením. Převážilo to, že jeden rok je pro tvorbu týmu málo, je tady rozdělaná nějaká práce. Hlavní důvod bylo ale ujištění ze strany vedení, že proběhnou změny, řešení přístupu hráčů a možná také zúžení na hráče, kteří chtějí pracovat a hrát," přiblížil trenér. A jednou z věcí bylo také posílení kádru.

Vedení klubu mělo od začátku jasno, že chce na spolupráci navázat. „S tím jsme od začátku počítali, přestože uplynulá sezona byla náročná a nebyla povedená. Chceme však využít zkušeností Jiřího Beneše. Je velmi pracovitý, má velmi dobře připravené tréninky. Je i náročný, ale právě proto jsme chtěli, aby pokračoval," vysvětlil člen výboru Roman Heimlich.

Pozitivní je, že zatím vedení oddílu počítá jen jeden odchod. Aktivní činnost ukončil v klubu zkušený brankář Roman Špiler, který nyní bude chytat za Katovice okresní přebor.

Kolonka příchodů je bohatší. Vrátit by se měli Tomáš Růžička, Marek Hrubý, po zranění Martin Pangrác a z Českých Budějovic David Ruda. „S dalšími hráči ještě jednáme. Mužstvo by tedy mělo být silnější. Budeme mít víc hráčů, kteří dokáží být i produktivní, což nám chybělo. Výsledky by tak měly být lepší," dodal Roman Heimlich.

Tým od Otavy v předchozím ročníku nastřílel nejméně gólů ze všech týmů krajské ligy. Ovšem v počtu inkasovaných si špatně nevedl, byl čtvrtý nejlepší.

Realizační tým dozná změn. Asistentem bude dosavadní trenér dorostu Jiří Zedník. Ten nahradí Jana Soukupa, který v klubu působil jednu sezonu a vedl také mládež. „Končí trenérskou licenci A, musel dojíždět a navíc má i další aktivity," zdůvodnil Roman Heimlich jeho konec. Vedoucím mužstva bude Jaroslav Papež st. namísto zesnulého Vladimíra Trity.

Pro strakonické muže byla sezona 2015/2016 nejhorší za poslední léta, když v krajské lize skončili poslední. Co je potřeba udělat, aby se nic podobného už neopakovalo?

„Nejvíc pro to musejí udělat hráči, kteří tady uplynulou sezonu hráli. Musejí si to srovnat v hlavách a rozhodnout se, jestli chtějí hrát hokej za Strakonice pro fanoušky, nebo ho mít jen jako koníček. To se podle mě ukáže v prvních měsících přípravy, kdo tady v srpnu zůstane a nezůstane. Hrajeme sice jenom krajský přebor, ale všichni mají zodpovědnost vůči klubu i vůči fanouškům. Doufám, že největší změna nastane u hráčů," prohlásil předseda HC Strakonice Luboš Parkos.

Doufá, že uplynulá sezona byla výjimkou. Hlavní důvod posledního místa vidí v absenci zkušených hráčů, což tým nakonec doběhlo.

Suchá příprava začne ve středu 18. května a potrvá do konce června. Potom budou mít hráči měsíc volno a v srpnu už vyjedou na led. Čekat je bude asi sedm přípravných zápasů s tradičními soupeři.