Domácí se ujali vedení v 6. minutě, kdy střílenou přihrávku od modré usměrnil do sítě Urban. Jihočeši se dočkali vyrovnání v 16. minutě. Matušík našel na pravé straně najetého Endála, jenž překonal brankáře Vacka střelou nad lapačku.

Hosté vstoupili výborně do druhé třetiny a nahození od modré čáry od Kohúta skončilo za překvapeným domácím gólmanem, který měl zakrytý výhled. Za tři minuty však Vrchlabí srovnalo krok. Z rychlého protiútoku dva na jednoho se prosadil Chalupa a nachytal táborského strážce svatyně Dvořáka na švestkách. Domácí tým ucítil šanci, vytvořil si tlak a šance, z nichž vzešly dvě trefy, takže v 39. minutě odskočil na 4:2.

Když ve třetí dvacetiminutovce využil Krsek přesilovku a v 49. minutě zvýšil na 5:2, začínalo být jasné, že k Jordánu tentokrát body nedoputují. Jiskřičku naděje vykřesal čtyři a půl minuty před sirénou svým druhým gólem Kohút, který vyškolil brankáře soupeře, ale ani závěrečné power play Tábora už změnu skóre nepřinesla, přestože Endál se ocitl v čisté gólovce.

Jihočeši v tabulce klesli na čtvrtou příčku a v dalším střetnutí ve středu 8. února na domácím ledě přivítají vedoucí Letňany (18 hodin).

Stadion Vrchlabí – HC Tábor 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Urban (Kozák, Krsek), 26. Chalupa (Urban), 35. Moník (Chalupa, Horáček), 38. Urban, 49. Krsek (Duran, Kozák) – 16. Endál (Matušík), 23. Kohút, 56. Kohút (Duchan).
Rozhodčí: Veinfurter – Všetečka, Hofman. Vyloučení: 5:6, navíc Jirků (Vrch.) a Kříž (Táb.) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 720
Tábor: Dvořák – Čančura, Hajič, Hubata, Černý, Krejčí, Kříž – Endál, Severa, Duchan, Prášek, Milfait, Zíb, Kohút, Matušík, Seidl, Šulek.
Další výsledky: Chomutov – Kobra Praha 4:0, Příbram – Most 6:3, Letňany – Ústí nad Labem 1:2.