Jihočeši začali velmi aktivně, byť se nejprve museli vypořádat s přesilovkou soupeře. V 7. minutě však důsledně sledoval kotouč Šulek, který využil zaváhání jednoho z příbramských obránců a pohotově zakončil. O dvacet vteřin později explodoval u Jordánu gejzír nadšení podruhé. Bek Plášil poslal střílený pas na Matušíka, kterému už stačilo pouze nastavit hůl - 2:0.

Povedenou úvodní třetinu zakončil třetí trefou do příbramské sítě v 17. minutě Prášek, který se trefil z ostrého úhlu a vyhnal z klece hostujícího brankáře Jirouška.

Další změnu skóre přinesla až 31. minuta, v níž příbramský Saňa prostřelil Gábu a využil přesilovku. Pokud si hráči Baníku mysleli, že vývoj utkání mohou ještě změnit, kohouti je z toho rychle vyvedli a dalšími dvěma slepenými góly v závěru prostřední části v rozmezí 13 vteřin, kdy se prosadili Dančišin a po něm Milfait, vytáhli náskok až 5:1.

V závěrečné periodě už Příbram v 47. minutě pouze snížila, když znovu využila početní výhodu. Zadělat na drama sice mohl vzápětí Gengel, ale trestné střílení skvěle zlikvidoval Gába. Zbytek utkání už měli Jihočeši pod kontrolou.

„Vyhráli jsme a jsme samozřejmě spokojeni. Navlékli jsme na šňůru první korálek a potřebujeme k němu přidat ještě dva. Klukům děkujeme za výkon a divákům za parádní kulisu, kterou zápasu vytvořili. Více než dva a půl tisíce lidí je skvělé číslo a v takové atmosféře je radost hrát. Znovu byli naším šestým hráčem. První bod máme a jedeme dál.," uvedl pro klubový web asistent táborského trenéra Petr Bačo.

Druhé utkání série hrané na tři vítězství je na programu v pondělí 13. března na příbramském ledě.

HC Tábor – Baník Příbram 5:2 (3:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Šulek, 7. Matušík (Plášil, Seidl), 17. Prášek (Dančišin, Duchan), 38. Dančišin (Plášil, Šulek), 39. Milfait (Bahenský, Severa) - 31. Saňa (Josefus), 47. Pinkas (Bečvář, Saňa). Rozhodčí: Čáp, Červenka - Gregar, Teršíp. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. Střely: 48:26. Diváci: 2536.
Tábor: Gába - Plášil, Hubata, Suchánek, Krejčí, Černý, Kříž, Čančura - Seidl, Matušík, Šulek - Bahenský, Milfait, Severa - Kohút, Vlček, Hajič - Prášek, Dančišin, Duchan - Bárta.
Příbram: Jiroušek (17. Šorf) - Havlín, Saňa, Zdeněk, Grubner, Vinš, Zedek, Patzelt - Furch, Dragoun, Bečvář, Káník, Gengel, Eret, Hasman, Josefus, Bečvář, Pinkas, Bednařík, Šinágl.