První přípravný zápas za sebou mají hokejisté Strakonic. V neděli 11. srpna tým mužů přehrál oddílovou juniorku 3:1 (0:0, 1:0, 2:1).

Utkání začalo v rychlém tempu a převahu měli v první polovině úvodní třetiny junioři. Ve 3. minutě hráli přesilovku a Vavřík po objetí branky neprostřelil u tyče připraveného Zemana. Ten vzápětí ve skrumáži před brankou opět dobře zasáhl při dorážce Pauknera a následné střele od modré Procházky.

Muži se dostali k první šanci až v 7. minutě, kdy vyzkoušel z křídla pozornost Havelce v brance juniorů Kadlec. Junioři dobře bruslili a v 11. minutě při přesilovce Gross od modré těsně minul levou tyčku. Poté hráli junioři přesilovku pět na tři a Procházka opakovaně nebezpečně střílel od modré, ale Zeman byl pozorný. Ještě v oslabení ujel Černý, byl v nájezdu faulován, jenže v nařízeném trestném střílení blafákem proti Havelcovi neuspěl.

Od tohoto okamžiku převzali iniciativu v utkání muži. V 15. minutě nahrál Marek Hrubý přesně Binderovi mezi beky juniorů, ale s jeho blafákem si Havelec také poradil, stejně tak s dalšími šancemi.

Ve druhé třetině měl nejprve šanci ve 24. minutě na straně mužů Kurečka, ale vzápětí na druhé straně Srb trefil levou tyčku Zemanovy branky. Ve 27. minutě hráli muži přesilovku a také po střele Hřebíčka po ledě zazvonila levá tyčka. V polovině střetnutí se dostali do dvou šancí junioři. Nejprve po pravé straně projel Papež, ale Zeman si s jeho střelou poradil. Ve 31. minutě dostal přihrávku od mantinelu před branku Vavřík, který pohotově střílel po ledě, Zeman však výborným zákrokem střelu vytěsnil.

Ve 37. minutě se dostali do vedení muži, když v oslabení Růžička získal po napadání v rohu soupeře puk a po jeho nahrávce před branku Kadlec prostřelil Doubka, který v polovině utkání v brance juniorů vystřídal Havelce.

Ve třetí části střílel ve 44. minutě tvrdě od modré Hřebíček. Ve 47. minutě Řehoř krásně našel pasem přes celé kluziště na modré Černého, jeho nájezd a blafák Doubek chytil. Ve stejné minutě po chybě v rozehrávce v obraně mužů ujel Lukáš Hrubý a trefil pravý horní roh Zemanovy branky a vyrovnal.

Ve 49. minutě Kadlec po akci Majora trefil pouze Doubkovy betony. V 54. minutě Řehořovo nahození tečovali před Doubkem obránci, mladý gólman však výborným reflexem vyrazil puk nad branku.

O minutu později se protáhl před Doubka Andrle, ale ten prokázal dobrý postřeh a střelu kryl. V 57. minutě si vzali muži vedení v zápase zpátky, když při přesilovce Řehoř tvrdou střelou od modré pod lapačku prostřelil Doubka.

Stejný hráč v poslední minutě projel celým kluzištěm a jeho přesnou nahrávku před branku proměnil Major a zvýšil na konečných 3:1 pro muže.

V dalším domácím utkání hostí muži v pátek od 18 hodin druholigové Milevsko.

Příprava: Strakonice muži – Strakonice junioři 3:1 (0:0, 1:0, 2:1). Branky: Kadlec, Řehoř, Major (as. Růžička 2, Škoda, Řehoř) – Hrubý (as. Řezník). Rozhodčí: Vovčko – Vavruška, Jílek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 100.

Sestava muži: Zeman – Řehoř, Kovář, Ondrejec, M. Hrubý, Škoda, Hřebíček, Čadek, Černý, Růžička, Kopecký, Kurečka, Andrle, Kadlec, Major, Binder.

Sestava junioři: Havelec, Doubek – Procházka, Mikulík, Schovánek, Gross, Kordík, Bazgier, Papež, Rajtmajer, L. Hrubý, Srb, Paukner, Vavřík, Řezník.