To, co v nedávném rozhovoru pro Strakonický deník avizoval trenér hokejistů Radomyšle Radek Volf, se potvrdilo. Radomyšl se po dvouleté pauze vrací do krajské ligy! Tento krok má návaznost na úspěch píseckých hokejistů, kteří si minulý víkend zajistili postup do druhé ligy. Potvrdil to náčelník Sokola Radomyšl Miroslav Kastner. Mužstvo, které v ročníku 2014/2015 suverénně vyhrálo okresní přebor, bude farmou IHC Písek, na jehož zimním stadionu také bude dál hrát.

Jak dlouho jste zvažovali návrat Radomyšle do krajské ligy?
Minulé dvě sezony hrál kraj Písek a počítali jsme s tím, že jakmile postoupí do druhé ligy, bude Radomyšl hrát znovu krajskou ligu. Jsme proto také rádi, že jsme v uplynulé sezoně vyhráli okresní přebor, že jsme potvrdili svoji kvalitu na ledě.

Jak bude model fungovat, kdo bude za farmu hrát? A co bude
 s béčkem v okresní soutěži?
Radomyšl bude farmou Písku. Chceme hlavně dávat šanci juniorům, kteří neodehrají tolik času ve druhé lize. S hráči pro mužstvo teprve budeme jednat, někteří hokejisté se vracejí do Písku. Podle toho, jak bude silný Písek, bude silná i Radomyšl. Co se týče našeho béčka, to zůstává dále v okresní soutěži. Okresní přebor budou hrát zpět Drahonice, s kterými jsme spolupracovali. Za to jim děkujeme.

Kdo tým povede? Zůstane trenérem Radek Volf?
To ještě nevíme. Tvoří se plán trenérů pro Písek, kde je o Radka Volfa zájem, je úspěšný u juniorů. Ale jasno musí být do čtrnácti dnů. Na začátku května už jdeme do přípravy, která začne v Radomyšli nohejbalem.

Na čem momentálně pracujete?
Z šedesáti procent už máme zajištěný rozpočet na krajskou ligu a od sponzorů, kteří nám zachovali přízeň, budeme shánět zbytek. Musíme dát dohromady hráče, naplánovat letní přípravu…

Těšíte se zase obzvlášť na derby se Strakonicemi?
Derby je vždy výborné. Je zábavou pro všechny, zdravě vyhecované, zajímavé pro diváky. Těšíme se.

Jaké budete mít ambice?
Chceme vyhrávat a hokejem se bavit. Z výsledků nebudeme dělat žádnou vědu. Hlavně chceme vyhrát nad Strakonicemi!