Fantazie! Strakoničtí hokejisté postoupili mezi čtyři nejlepší týmy krajské ligy. Zvládli rozhodující třetí duel čtvrtfinále play off a sérii s Českým Krumlovem vyhráli 2:1.

Tým od Otavy vyhrál v úterý 11. února na ledě Slavoje 6:3 (2:1, 1:2, 3:0) a v semifinále tak změří síly s Pískem, který vyhrál základní část.

Postup Strakonic je příjemným překvapením. Tým totiž měl téměř celou sezonu problémy se sestavou a s koncovkou. Ve vyřazovací části chytil ale formu. V Krumlově sice prohrál první zápas 1:2, v domácí odvetě však exceloval a zvítězil 11:4. A góly si schoval i na rozhodující třetí duel.

„Nemyslím si, že jsme se postarali o překvapení. V této soutěži, při určité konstelaci, může každý porazit každého. Co říkali Krumlovští, předváděli jsme dobrou hru a můžeme prý s podobnými výkony pomýšlet i na finále," řekl asistent trenéra Marek Kloud.

Podle něj si celý tým uvědomil výjimečnost situace a hrál na sto procent. „Play off také bývá nervóznější a mohlo to tak být u krumlovského brankáře Radka Lukeše, který dostal některé laciné góly."

Úterní klání začali lépe domácí, kteří od 4. minuty vedli. Hosté ale brzy nejen vyrovnali, ale dokonce otočili. Ve druhé třetině to byl naopak Slavoj, kdo otočil nepříznivý stav – ve 32. minutě vedl 3:2. Jenže Strakoničtí opět zanedlouho srovnali, takže do třetí části se šlo za stavu 3:3. Ta už byla v režii mužstva od Otavy, které vstřelilo tři góly a rozhodlo o postupu a prodloužení sezony.

„Výhra 6:3 vypadá sice jasně, ovšem nebylo to tak. Otočili jsme z 0:1 na 2:1, ale soupeř neodpadl a rozhodla až třetí třetina. Tam se štěstí přiklonilo na naši stranu, dali jsme dva góly a ten šestý do prázdné branky při power play domácích. Ale do poslední chvíle to mohlo být úplně jinak," zdůraznil Kloud. „Každopádně chci tímto ještě poděkovat našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit."

Prestižní derby s Pískem v semifinále začíná už v pátek na ledě tradičního rivala v 19 hodin. Odveta ve Strakonicích je na programu v neděli v 18 hodin. Případný třetí zápas by se hrál ve středu od 19 hodin opět v Písku. Papírovým favoritem budou Písečtí.

„Všichni jsme spokojeni, že máme Písek. Série bude mít i divácký náboj. Škoda jen, že to není finále… I tak si myslím, že bude velká návštěva. Písek vyhrál základní část, ale je to hratelný soupeř. My jsme ho v prvním utkání doma porazili. Věřím, že to bude vyrovnané. Myslím, že i Písečtí z nás budou mít respekt, nikdy s námi neměli lehké pořízení. Navíc derby jsou vždy specifická a je to ještě k tomu v play off. Stát se může všechno," konstatoval Marek Kloud.

Dvojice pro semifinále: Písek – Strakonice, David servis České Budějovice – Veselí nad Lužnicí. Hraje se opět na tři vítězné zápasy.

Fakta

Krajská liga, čtvrtfinále play off – 3. zápas: Český Krumlov – Strakonice 3:6 (1:2, 2:1, 0:3). Branky: 4. Marek (M. Lukeš, Šalanda), 28. Štěpán (Svačina), 32. Svačina (Havlíček) – 7. Gross (Čadek), 8. Ondrejec (Řehoř), 35. Růžička (Pangrác), 46. Ondrejec (Binder), 54. Řehoř (Binder), 60. Pangrác (Černý). Rozhodčí: Stach, Hamr – Deim, Lang. Vyloučení: 11:7, navíc Klíma (Český Krumlov) 10´OT. Využití: 3:4. Diváků: 300. Konečný stav série: 1:2. Strakonice: Špiler – M. Hrubý, Všetečka, Kloud, Gross, Řehoř, Kovář – Pangrác, Černý, Růžička, Čadek, Bouška, Srb, Ondrejec, Hora, Binder.