Ve svém závěrečném vystoupení ve skupině A Generali Česká Cupu prohráli hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice v Plzni 3:5 a pohárová soutěž pro ně skončila.

V brance hostí vyšla tentokrát řada na mladíka Pateru a ten se musel od začátku pořádně ohánět. Škodovka začala hodně zhurta a Pour v 7. min. nastřelil břevno jeho klece. O pět minut později už se poprvé měnilo skóre. Musil pláchl obraně Jihočechů z úhlu prostřelil Pateru. Druhý gól dal exjihočech Rob, když ze vzduchu jemně tečoval Jiříčkovo nahození.

Sedm minut po změně stran už bylo vyrovnáno. Nejprve kapitán hostí Pýcha švihl od modré a Frodl našel kotouč až v horním růžku své klece. O chvilku později to byl v přesilovce znovu od modré čáry Pýchův parťák z obranné dvojice Plášil a rázem to bylo 2:2.

V polovině zápasu ale Kodýtek šťastným gólem bruslí vrátil domácím vedení a v závěru druhého dějství vyústil skutečně drtivý plzeňský tlak v druhý gól Musila.

Rozhodnuto však zdaleka nebylo. V úvodu třetího dějství Plášil snížil na 4:3. Jenže poté vystihl Pour rozehrávku Vydareného, posunul Suchému a ten vrátil domácím dvoubrankový náskok. Domácí Kracík pak ještě nastřelil tyč, ale na výsledku už nic nezměnila ani závěrečná hodně dlouhá power play Jihočech.

Branky a nahrávky: 12. P. Musil (Rob, Stach), 16. Rob (Jiříček), 30. Kodýtek, 39. P. Musil (Stach, Rob), 48. Suchý (Pour) – 24. Pýcha (Indrák, Beránek), 27. Plášil (Holec, M. Novák), 41. Plášil (Voženílek, R. Přikryl).
Vyloučení: 4:3 (navíc host. Zd. Doležal 10 min.), využití: 0:1. Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Brejcha, Pešek.
Plzeň: Frodl – Čerešňák, Budík, Kaňák, Lang, Jiříček, Vráblík, Houdek – Gulaš, Mertl, Malát – Rob, Musil, Stach – F. Přikryl, Kracík, Kantner – Suchý, Kodýtek, Pour. Trenéři Čihák a Hanzlík.
ČEZ Motor: Patera – Plášil, Pýcha, Pavel, Vydarený, Lytvynov, Suchánek – Karabáček, Prokeš, Beránek – Zd. Doležal, R. Přikryl, Voženílek – Indrák, Gilbert, M. Novák – Holec, Venkrbec, Christov. Trenéři Prospal a Totter.