„Budvar aréna stojí v centru Českých Budějovic, kde je obecně nedostatek parkovacích míst. Naše město je přitom krásně sjízdné na kolech, a tak jsme si řekli, že i my budeme hráče motivovat k tomu, aby nesedali za volant, ale raději vzali do rukou řidítka," vysvětluje motivaci k projektu marketingový ředitel klubu Tomáš Kučera. Celá akce podporuje klubové heslo Motor – nejen hokej!

Město České Budějovice v posledních letech udělalo pro cyklisty spoustu dobrého, i kolem Budvar arény se pomalu zvyšuje počet cyklostojanů, a dojet na hokej na kole je čím dál pohodlnější. Nyní budou v okolí haly velmi často během tréninků i zápasů odstavena zbrusu nová kola s krásnými motivy klubu, které graficky připravila společnost Galileo Production. „Hráči projevili o kola velký zájem, spousta z nich má cestu do Budvar arény pohodlnější a dokonce rychlejší na kole než autem, tak jsme propojili příjemné s užitečným," konstatoval s uspokojením Kučera.

Jedním z horlivých cyklistů v týmu je i zkušený obránce René Vydarený. Ten byl vídán na kole dokonce i v týmovém obleku, což je úbor, který mají hráči povinný pouze v den utkání. „Cesta na kole je pro mě osobně mnohem příjemnější než autem, nemusím nikde stát v koloně, projedu se kolem řeky a za pár minut jsem v hale. Jezdil jsem už na svém kole, ale když teď mám klubové, je to ještě lepší. Spousta fanoušků na mě po cestě mává, je to příjemné," usmívá se vicemistr světa z roku 2012.

A aby nebylo pozitiv málo, používají všichni motoráčtí cyklisté během jízdy i aplikaci generálního sponzora klubu společnosti ČEZ, s názvem Pomáhej pohybem. „Zapnout si před jízdou v mobilu aplikaci je to nejjednodušší, a když pak hráči najezdí nějaké kilometry, mohou prostřednictvím aplikace EPP poslat peníze potřebným," vysvětlil Kučera propojení celého projektu s významnými partnery klubu, tedy městem České Budějovice a společností ČEZ.