Hokejisté Strakonic zahájili ve středu přípravu na nový ročník. Už nikoliv druholigový, jak byli fanoušci dlouhá léta zvyklí. Klub prodal kvůli špatné finanční situaci licenci do Rokycan. Od nadcházející sezony se tým bude utkávat se soupeři v krajském přeboru. Vstoupí do ní s novým koučem – mužstvo minulé pondělí převzal Richard Kepl.

Čím vás oslovila nabídka trénovat Strakonice?

Jde vyloženě o pomoc. Pomoc hokeji. Kývl jsem bez jakékoliv nabídky.

Rozmýšlel jste se, nebo jste řekl bezprostřední ano?

Vždy se musíte rozmýšlet. U mě to trvalo asi pět dní.

Vedení klubu si dalo za cíl soutěž vyhrát. S tím jste do toho šel?

Nechceme být druzí, chceme vyhrát. Nemá cenu do toho jít s tím, že budeme prohrávat. Chceme vyhrát a přilákat lidi na stadion. A postup? To je otázka peněz.

Strakonice si ani nižší cíle klást nemohou. Ale přece jen, neměla by ta nadcházející sezona být spíše stabilizační?

Přesně tak, nemohou mít nižší cíle. A stabilizace samozřejmě. Chceme stabilizovat kádr, postavit to na hráčích, kteří mají chuť hrát, budou jezdit. Ti kluci to nebudou hrát za peníze, ale jak se říká „za večeři“. Vyhlídku postupu do budoucna máme.

A co váš asistent? Zatím tuto funkci vykonává člen výboru Roman Heimlich…

Řešíme to. Víc říkat nebudu, žádné jméno.

Jakou máte představu o složení týmu? Dojde k posílení?

V kádru bych chtěl mít dvacet až dvaadvacet hráčů. A tak čtyři pendly z juniorů. Jednou týdně budou mít muži a junioři společný trénink. Každý se musí poprat o místo. Součinnost s juniorským mužstvem bude velká. Co se týče posil, sáhneme do týmů z okresního přeboru. Ale samozřejmě budeme využívat vlastní zdroje. Dořešit je potřeba hostování brankáře Špilera z Pelhřimova. Druhým gólmanem je Burda a třetím mladý Zeman.

Jaká by měla být osa týmu?

Kozma, Humeník, Kloud a Špiler. Na těhle čtyřech hráčích chci stavět. Jsou to dva útočníci, obránce a brankář. Ti mají velkou chuť. Ale třeba i druhý gólman Burda má zkušenosti z krajské soutěže.

Přípravu jste začali ve středu. Jak bude dál probíhat?

Ještě příští týden hráči čtyřikrát absolvují takzvanou suchou přípravu – běhání, posilování. Pak bude čtrnáct dní volno a poslední červencový týden a další dva týdny v srpnu bude ještě pokračovat suchá příprava. Od 14. srpna bychom měli být na ledě.

Když už trošku zabrousíme k nadcházející sezoně, koho považujete za favorita?

Soutěž bude vyrovnaná, nevidím favorita. Bude však hodně kvalitní. Já se nejvíc těším na derby s Vimperkem a Milevskem B.