Poslední přípravné utkání před zahájením KP sehráli hokejisté HC Strakonice ve Vimperku. Opět vyhráli celkem vysoko.

HC Vimperk – HC Strakonice 2:8 (1:2) (0:3) (1:3). Zápas nám přiblížil Roman Heimlich:

„Už ve 4. minutě hosté vedli, když Košatka našel před brankou Procházku, který pohotově prostřelil Grulicha. Ve 13. Procházka uvolnil Humeníka a ten dělovkou nad lapačku Grulicha zvýšil na 2:0. V závěru třetiny domácí několikrát ohrozili Špilera, ale ten se prezentoval výbornými zákroky. V poslední minutě domácí při přesilovce přece jen snížili na 1:2, když po závaru před brankou dotlačil puk do branky Machovec.

Ve druhé třetině byl nejprve vyloučen hostující Humeník a vzápětí po šarvátce domácí Coufal a hostující Hodánek, který ještě navíc dostal 10 minutový trest. Hned po návratu z trestné lavice, ve 29. minutě ale dokázali hosté přidat právě Humeníkem další gól. Vzápětí po pěkné kombinaci strakonických mladíků Bindera a Lukáše Sosny, dokázal druhý jmenovaný prostrčit puk mezi betony brankáře Vimperka a zvýšit na 1:4. Ve 35. minutě opět Binder našel přesnou přihrávkou před branku najíždějícího Habarta a ten zvýšil na 1:5.

Do třetí třetiny nastoupili domácí s náporem a se snahou o snížení, ale branku vstřelili hosté ve 46. Lukášem Sosnou. Na ledě však postupem času přibývalo nervozity a nečisté hry a tak také zákonitě přibývalo na obou stranách vyloučených. V 53. minutě domácí snížili šťastně Pešlem na 2:6, ale vzápětí hosté ještě ve stejné minutě stav opět zvýšili Binderem po přihrávce Lukáše Sosny na 2:7. Konečnou podobu výsledku 2:8 dal v poslední minutě Funda.“

Sestava Strakonic: V brance Špiler a Burda, obránci Kloud, Michal Sosna, Hodánek, Luboš Sosna a Habart. V útoku hráli Humeník, Procházka, Košatka, Stropnický, Kunt, Jílek, Binder, Funda, Lukáš Sosna.

Střelci domácích: Machovec a Pešl.

Asistence: Hail a Rücker.

Střelci hostí: Humeník a Lukáš Sosna 2, Procházka, Habart, Binder a Funda.

Asistence: Binder 3, Lukáš Sosna 2, Košatka a Procházka.

Vyloučení: 8:11.