Takovéhle hokejové soutěže bude strakonickému okresu závidět určitě každý v kraji. Okresní přebor a nově ještě okresní soutěž.

Právě nižší okresní soutěž vznikla z bývalé soutěže rekreačních hokejistů hrané pod hlavičkou STARZ.

Nyní však bude řízena okresním svazem ledního hokeje.

Všechna dosavadní jednání byla úspěšně uzavřena na začátku tohoto týdne, kdy proběhl i losovací aktiv.

Oddíly okresní soutěže přivítaly zejména to, že na soutěž budou delegováni licencovaní rozhodčí (dosud tomu tak nebylo) a všechna utkání budou hrána s oficiální časomírou.

„Doplněny o členy účastníků nově vzniklé okresní soutěže byly také všechny komise – sportovně technická komise, komise rozhodčích a disciplinární komise,“ dodal předseda okresního hokejového svazu Roman Heimlich. Ten usiloval o začlenění rekreační soutěže STARZ pod křídla svazu již dlouho.

Dlouhá jednání, ale povedlo se

„Byla to dlouhá jednání. Ale jsem nesmírně rád, že nakonec úspěšná, že se celé převedení soutěže STARZ pod řízení svazu po dohodě s vedoucím zimního stadionu Stanislavem Sedláčkem a po jednání s jednotlivými oddíly povedlo. Tímto vlastně na Strakonicku vznikly dvě oficiální okresní hokejové soutěže, což nemá v celém kraji obdoby. Vždyť v některých okresech ani neexistuje žádná okresní soutěž,“ konstatoval Heimlich.

Hlavní soutěž, okresní přebor, bude mít v letošní sezoně pět účastníků. I když jich v minulosti bývalo pravidelně šest. Tým juniorů HC Strakonice se však do letošního ročníku nepřihlásil.

„Vyvíjeli jsme iniciativu o doplnění na šest mužstev. Jenže na Písecku ani Prachaticku se žádná hokejová soutěž nehraje. Zabrousili jsme i na Klatovsko, jenže ani zde jsme nebyli úspěšní. Působí tady pouze Horažďovice, které jsou ale účastníkem strakonického okresního přeboru již dlouho,“ upřesnil Roman Heimlich. Do okresní soutěže přešlo všech čtrnáct dosavadních účastníků STARZ.

Vítěz bude mít právo postupu

A jak budou obě soutěže propojeny? Vítěz okresní soutěže bude moci postoupit do okresního přeboru. Tím by se měla zvýšit i kvalita, mužstva budou mít o co hrát.

„Pevně věřím, že tento model bude atraktivní, a to zejména pro fanoušky hokeje. Přáním nás všech je, aby se na stadionu scházeli v co nejhojnějším počtu. Myslím si, že se bude na co dívat,“ zmínil se Heimlich.

Okresní přebor se hraje opět tříkolově, zahájen bude o víkendu 20. a 21. října. Předcházet mu bude 1. kolo Poháru OSLH. Okresní soutěž začíná o něco dříve, hrána bude v průběhu celého týdne. První kolo konkrétně od 3. do 9. září. Hraje se dvoukolově.

Účastníci hokejových soutěží

Okresní přebor: Sokol Radomyšl, SK Diorit Strakonice, TJ Drahonice, Sokol Katovice a HC Horažďovice.

Okresní soutěž: Cannibals Protivín (dříve Agroles), K–sport Prachatice (dříve Rooster), ČSAD Strakonice, ASK Rakets Strakonice, HC Volyně (dříve Střítež), Sport Bike Strakonice, Madeta Strakonice, Schäfer Blatná, Drachkov Dygrs, Sokol Radomyšl B, Jihospol Strakonice, SKP Strakonice, Swietelsky Strakonice (dříve Partners Horažďovice) a Dura Blatná.