V dresu hostí chyběl útočník Vondrka, kterého nahradil Holec. Poprvé nastoupil právě uzdravený Šenkeřík a potvrdil, že by měl být klíčovým bekem týmu.

Před zaplněnou brněnskou halou sehráli Českobudějovičtí parádní první třetinu, ve které renomovaného soka přehráli a také přestříleli 15:4. V samotném úvodu Motor Kometu doslova skřípl a v šesté minutě vedl už 2:0.

V obou gólech měl prsty právě Šenkeřík. Nejprve otevřel skóre střelou tvrdou střelou, která po šťastném odrazu doputovala až za Klimešova záda. O chvilku později pak čítankovým pasem našel Valského, který se dokázal prosadit bekhendovým blafákem. a zaznamenal svůj premiérový extraligový gól v českobudějovickém dresu.

Po změně stran se obraz hry otočil a navrch začala mít Kometa. Především při přesilovce domácích měl Hrachovina plné ruce i nohy práce, při sólu Horkého zase i kus štěstí, protože brněnský útočník přestřelil jeho klec.

Radost početnému publiku přinesla až druhé početní výhoda Brna, ve které Zaťovič tečoval do sítě nahození Rotha – 1:2.

Hned v úvodu třetího dějství ale zužitkovali přesilovku také hosté. Famózní dělovkou od modré se podruhé v utkání prosadil Muž zápasu Šenkeřík a vrátil svému týmu dvoubrankový náskok.

To byl mimořádně důležitý moment, protože třetí gól výrazně otupil potencionální nápor Komety. A definitivně vše vyřešil šest minut kapitán Motoru Gulaš, který si najel na Hanzlovu přihrávku zpoza branky a svou bombou z první do horního růžku upravil stav zápasu na konečných 1:4.

Branky a nahrávky: 37. Zaťovič (Roth, P. Holík) – 5. Šenkeřík (Abdul, Pech), 6. Valský (Šenkeřík, Piskáček), 43. Šenkeřík (Gulaš), 54. Gulaš (M. Hanzl). Vyloučení: 3:3, využití: 1:1. Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Kis, Zíka. Diváci: 6921.

Kometa: Klimeš – Roth, Bartejs, R. Holland, Kučeřík, D. Mikyska, Gulaši – Mueller, P. Holík, Zaťovič – Vincour, Krištof, L. Horký – R. Pavlík, Kollár, M. Haščák – Magee, Rákos, Mallet, od 24. navíc Kusko. Trenéři Kalous, Horáček a Kováčik.

Motor: Hrachovina – Šenkeřík, Piskáček, Percy, Bindulis, Vráblík, Štencel, Štich – Gulaš, Pech, J. Ondráček – M. Beránek, M. Hanzl, Holec – Karabáček, D. Voženílek, Venkrbec – Valský, Toman, Abdul. Trenéři Modrý, P. Martinec a Fousek.