Exhibiční výhrou 11:4 (4:3, 2:1, 5:0) strakoničtí hokejisté v neděli 9. února odvrátili konec sezony.

V pátek totiž prohráli první zápas čtvrtfinále play off krajské ligy v Českém Krumlově 1:2 (1:1, 0:1, 0:0) a v domácí odvetě museli tedy vyhrát. A to se jim povedlo se vší parádou, devět stovek fanoušků v hledišti muselo být spokojeno.

Stav série je tak vyrovnaný 1:1 a rozhodnutí přinese třetí utkání, které začíná v Českém Krumlově v úterý 11. února v 19 hodin.

Český Krumlov – HC 2:1

Hosté začali lépe a první gól padl v 11. minutě, když se prosadil Bouška. Domácí srovnali v 15. minutě zásluhou Romana Uhlíře. Osm minut po začátku druhé části se do strakonické svatyně trefil Vondřich, kterému asistoval Svěchota, a otočil na 2:1 pro Slavoj. Skóre už se i přes šance na obou stranách nezměnilo.

HC – Český Krumlov 11:4

Pro domácí začal duel špatně, už po minutě a devíti vteřinách prohrávali, když zblízka Špilera prostřelil Miroslav Lukeš. Dalších deset minut se však odehrávalo v režii Strakonic a otočily na 3:1.

Nejprve v 8. minutě převzal puk rozjetý Černý a parádně zakončil. V 10. minutě v přesilovce pět na tři přidal druhý gól přesnou střelou Kovář a o dvě minuty později dotlačil do branky puk Srb.

Hosté se ale vrátili do zápasu za necelou půlminutu, když po obrovské chybě domácích v obranné třetině skóroval, ač faulován, Vondřich. Následně Slavoj podržel brankář Radek Lukeš, v 17. minutě potom po rychlé a přesné akci vyrovnal znovu Vondřich při hře čtyři na čtyři.

Když už to vypadalo na smírný stav, ujel v oslabení domácí Růžička a v čase 19:59, i když byl tísněn, poslal Strakonice znovu do vedení.

Ve druhé třetině domácí ve 25. minutě zaznamenali pátý gól, tečovaný puk skončil v síti – branku si připsal Ondrejec. Na konci 27. minuty z překvapivé pozice trefil šibenici Binder a vyhnal z klece brankáře Radka Lukeše, na jehož místo nastoupil Vojta. A navíc si Krumlovští vzali oddechový čas.

Dvě a půl minuty před koncem druhého dějství si pěkně vybruslil Zdeněk Uhlíř před branku a snížil na 6:4.
Nástup Strakonic do závěrečné třetiny byl jako z partesu, hned po 24 vteřinách přesně k tyči v přesilovce zakončil Černý.

Minutu a dvě vteřiny nato přidal osmý gól Gross. Ve 46. minutě zkompletoval kapitán Černý hattrick a desátý gól vsítil v 53. minutě Ondrejec v početní výhodě. Konečnou podobu výsledku dal v 56. minutě Všetečka na 11:4, když nadvakrát překonal Vojtu.