Poslední šanci, jak ještě odvrátit umístění na poslední příčce, mají v sobotu hokejisté Strakonic. Doma je čeká rozloučení s fanoušky, v sezoně 2015/2016 hrají naposledy na svém ledě. A to klíčové derby s Vimperkem (17).

Narazí na sebe dvě momentálně nejhorší mužstva krajské ligy. Strakoničtí ztrácejí na soupeře tři body a vítězství jim dá naději na lepší než aktuální 11. příčku.

Bude na sebe tým cítit tlak, když mu nyní jde o všechno? Nebo už je smířený s faktem, že skončí nejhorší v soutěži?

„Samozřejmě, že na nás doléhá tíha toho, že jsme poslední. Ale v žádném případě jsme nic nezabalili, máme ještě dva zápasy, oba chceme vyhrát. Navíc utkání s Vimperkem pro nás bude domácí derniérou a budeme se tedy chtít předvést v co nejlepším světle," uvedl trenér Jiří Beneš.

Strakoničtí vyhráli první vzájemný zápas 5:4, takže tři body, navíc při výhodě domácího prostředí a zlepšené formě z poslední doby, nejsou nereálné.

„Máme stále problém s využíváním příležitostí. Je to o tom, jestli dokážeme nastřílet góly – pak máme šanci vyhrát," zdůraznil kouč. „Vimperk, to je nepříjemný soupeř. Dobře bruslí, hraje důrazný a agresivní hokej, dokáže proměňovat šance. Bude tedy záležet na aktuální formě, komu zápas lépe sedne."

Tým od Otavy ale bude řešit problémy se sestavou. „Máme zranění a marody. Uvidí se až po pátečním tréninku, jak do zápasu půjdeme. Ve zbylých dvou duelech budeme určitě postrádat Jardu Hřebíčka, ten má po minulém utkání s Radomyšlí problémy se zápěstím," upřesnil Jiří Beneš.

Duel s předposledním Vimperkem a pak venkovní zápas v Soběslavi, která je devátá. Do konce sezony Strakonicím zbývají už jenom dva zápasy, v závěrečném 22. kole základní části mají volný los. Je trenér rád, že je nepovedené sezony konec?

„Za sebe to beru tak, že se nám ročník výsledkově nepovedl. Teď ke konci se kvalita naší hry zvedá, i výsledkově je to lepší. Poslední dva zápasy si chceme užít. Cítíme, že konec se blíží hodně rychle, nedá se s tím však nic dělat," uzavřel Jiří Beneš.

Takto brzký konec sezony, už v lednu, Strakoničtí za poslední dobu nepamatují.