Rozloučení s fanoušky s ročníkem 2015/2016 strakonickým hokejistům vyšlo. Na domácím ledě ve svém předposledním utkání sezony v sobotu 23. ledna ve 20. kole krajské ligy porazili Vimperk 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) a bodově se na něj dotáhli.

Zůstávají poslední, ale udrželi si naději, že by mohli skončit ještě lépe. I když hrají už jen jeden duel, zatímco jejich konkurenti Vimperk a Soběslav ještě dva.

V první třetině byli lepší a měli více ze hry domácí. Dobře bruslili, napadali a tlačili se do zakončení. V největší šanci byl v 8. minutě Binder, který však samostatný únik neproměnil. Skóre se poprvé měnilo až na začátku 14. minuty, Andrleho střela byla přesná – 1:0.

Strakoničtí byli dál lepší, i když na druhé straně musel několikrát zasahovat gólman Havelec. Na 2:0 domácí zvýšili 26 vteřin před první přestávkou v přesilovce, kdy na konci kombinační akce byl Křenek, který zakončoval do prázdné branky.

Druhá část byla vyrovnaná, i když otěže drželi spíše hosté. Domácí dopláceli na častá vyloučení, tím dostávali soupeře do hry. Právě v přesilovce dali Vimperští kontaktní gól, a to na začátku 29. minuty – rychle po buly ujel Kouba a snížil.

Výkon Strakonic byl slabší než v úvodním dějství a do výrazných šancí se nedostávaly. Více už nezahrozili ani hosté.

Závěrečná třetina byla vyrovnaná, ale rušněji bylo před brankou hostujícího gólmana Mazucha, který i několikrát svůj tým podržel. Několik závarů domácí nedotáhli ke kýženému gólu, nakonec se dočkali až v 55. minutě, v tlačenici dostal puk za čáru Hora na konečných 3:1.

Komentáře k zápasu

Jiří Beneš, trenér Strakonic: „Jsem spokojený s výsledkem, bylo to vybojované vítězství. Závěr s fanoušky byl také výborný. Vimperk začal od druhé třetiny víc bruslit a zlepšil hru. My jsme nedokázali znovu navázat na dobrou první část, to už se nám stalo v předchozích zápasech – asi se bojíme o výsledek, možná máme v hlavě pořád ten domácí zkrat s Milevskem… Ukázalo se, že spolu hrají dva poslední týmy soutěže, byl to spíše boj než pěkný hokej."

David Vinš, kapitán Vimperku: „Kdybychom využili přesilovky, mohli jsme pomýšlet na bodový zisk. Ale je pravda, že výsledek 2:1 vypadal vyrovnaně, naše šance ale byly bezzubé, neměli jsme extra příležitost. A Strakonice hrály ke konci chytře a zápas si pohlídaly. Asi po devíti letech se Strakonice nedostaly do play off a my už druhý nebo třetí rok hrajeme také mimo, takže vzájemné zápasy nemají takový náboj. Je to dáno postavením v tabulce i tím, že se týmy omladily a ti kluci už to nemají tak v sobě, jako jsme to měli my. Do Strakonic se vždy těším, byl jsem tady dvě sezony. Děkuju fanouškům za vyvolání svého jména. A protože končím, chtěl jsem se rozloučit i tady s klukama."

Poslední zápas sezony odehrají Strakoničtí v sobotu na ledě Soběslavi, která je devátá a má o dva body více.

Sestava: Havelec – Kordík, Kloud, Kašpar, Topinka, J. Srb, Řehoř, Gross, Kovář – Andrle, Hora, Čadek, Křenek, Dlouhý, Bednařík, Kurečka, P. Srb, Binder, Nikodém.