Probíhající divizní ročník za sebou má teprve pět kol, ale strakoničtí fotbalisté hrají jeden z klíčových zápasů už teď.
S Vejprnicemi doma hrají nejen o tři body, ale také o bytí a nebytí trenéra Jaroslava Voříška.

Pokud tým nevyhraje, jeho dny jsou téměř najisto sečteny. Podmínkou pro jeho setrvání ve funkci jsou čtyři body z následujících dvou utkání.
Mimo jiné to znamená uspět příští týden na hřišti vedoucích Votic.

„Nervozita? Trochu je jí vždy k dobru. Ale bude to jako každý jiný zápas, který budeme muset vyhrát. Hráči jsou připraveni a ví, o co se hraje. Udělají pro dobrý výsledek všechno,“ řekl kouč. „Jsem přesvědčen, že už kvůli sobě samotným nic neodfláknou. A dokážou všem pochybovačům, že do divize patří.“ Záložník Karel Cibulka přiznal, že nálada v týmu není nic moc. „Ale současně je i bojovná,“ dodal.

Výhoda soupeře: Může hrát v klidu

Vejprnicím patří osmá příčka s osmi body. „Věřím, že soupeř je k poražení a že se na něm chytíme. Pokud chceme v soutěži uspět, doma s takovým týmem musíme vyhrát. I pod tlakem. Jinak nemáme v divizi co dělat,“ zdůraznil lodivod.

Výhodu podle něj budou mít hosté v tom, že budou hrát v klidu, nebudou příliš svázáni. „Musíme se vrátit k tomu, co nás zdobilo. Co nejvíc bojovat, odjezdit celý zápas. A kromě toho se prosadit i gólově. Konečně se už snad najde střelec,“ přál si Cibulka. Nervozitu z toho, že tým musí vyhrát, podle svých slov nepociťuje.

Kde je vlastně problém? Proč se týmu nedaří? Vždyť začátek byl slibný. „Sehráli jsme dobrá utkání, bohužel nám oproti loňsku chybí štěstí, které jsme měli,“ popsal Karel Cibulka.

Uhrát minimálně čtyři body, to je těžký úkol. Tlak je v současnosti obrovský. A jak se vlastně hraje s nožem na krku? „Souvisí to s prací trenéra. I když přiznávám, že na to nejsem moc zvyklý. Jak se hraje? Musím být připravený na různé varianty. Ale je to jen fotbal,“ dodal Voříšek. Věří, že se součas〜ná situace nijak nepromítne do nálady mužstva. Naopak si myslí, že právě to by mohl být motivující prvek.

Udělat něco neočekávaného, co by mohlo přinést impuls.

Jaroslav Voříšek přiznal, že žádné eso schované v rukávu nemá. „Neočekávaného nemůžu udělat prakticky nic. Petrovi nebyl odpuštěn jeden zápas, takže bude mimo hru, stejně tak Hovorka. Maximálně můžu přeházet posty,“ konstatoval kormidelník.

Do brány Charvát, nebo Grossmann?

Na marodce i nadále zůstává Michal Káník. Na lavičku už by měl být připravený Koubek. „V týdnu trápily teploty Svobodu, snad bude v pořádku. A angínu měl Adam,“ doplnil Voříšek. A brankář Chavát, který v minulém utkání utrpěl zranění hlavy a musel střídat? Bude moct nastoupit? „Uvidíme. V záloze je Grossmann, nevidím důvod, proč by nenastoupil. Ale ještě se rozmyslím,“ upřesnil trenér.

Další dvojice (6. kolo): Doubravka – Admira Praha, Motorlet Praha – Písek, Domažlice – Viktoria Žižkov B, Jankov – Votice, Klatovy – Prachatice, Bzová – Králův Dvůr, Třeboň – Horažďovice.