Vzájemným soubojem udělají hokejisté Strakonic a Radomyšle tečku za rokem 2016. Odveta okresního derby v krajské lize je na programu v sobotu od 14 hodin na Křemelce.

V utkání 13. kola se střetnou týmy, kterým se v základní části soutěže dosud vede téměř stejně. Radomyšl je na tom o bod lépe. Dá se říci, že o bod, který si připsala jako bonusový v prvním derby sezony. Na začátku října doma v písecké hale porazila Strakonice na samostatné nájezdy, když v normální hrací době skončil duel smírně 4:4.

Oba mančafty se zatím drží v nejlepší osmičce, která zajišťuje účast v play off. Radomyšl je sedmá, Strakonice osmé.

Trenér týmu od Otavy Jiří Beneš má před posledním zápasem roku jasno. „Kdo tohle utkání vyhraje, respektive získá víc bodů, ten bude na přelomu roku klidnější," prohlásil. Derby tak specificky nevnímá, příprava bude jako na jakýkoliv jiný zápas. Důležité však bude z toho pohledu, že se utkají přímí sousedé v tabulce, body tedy budou mít dvojnásobnou cenu.

Radomyšlský kouč Radek Volf to vidí před sobotním duelem také celkem jasně. „Jak jsem už několikrát řekl, hrajeme letos docela hezký hokej. Ovšem Strakoničtí se také zvedli, takže čekám vyrovnaný, napínavý a doufám, že i hezký hokej."

Strakonický lodivod očekává bojovný duel, ve kterém si soupeři nedají nic zadarmo. „Radomyšl má určitě dobrý pohyb, hraje důrazně a má šikovné hráče v koncovce. Pro nás to znamená, že se musíme snažit být ještě rychlejší a důraznější, dobře bránit a hlavně se soustředit na kvalitní provedení koncovky. V tom máme největší problém," zdůraznil Jiří Beneš.

Pro mužstvo z Křemelky bude hrát výhoda domácího prostředí. I když na začátku sezony se mu doma nedařilo…

V čem Radek Volf jinak vidí silné stránky soupeře? „Myslím, že Strakonicím dobře chytají oba gólmani a začalo jim to tam také trošku víc padat, v tom měly na začátku problém. To bych zmínil jako hlavní přednosti," vyjmenoval.

Radomyšl byla v prvním utkání hokejovější, na tom se shodli oba trenéři. Strakonický Jiří Beneš k tomu dodal: „Podržel nás výborným výkonem Jakub Myslivec. A vybaví se mi ještě, že i když jsme neustále prohrávali, nakonec jsme zápas ubojovali a dokázali jsme vyrovnat," podotkl.

Radek Volf vnímá z prvního derby fakt, že jeho svěřenci měli více šancí. „Ale chovali jsme se v nich lehkovážně, to je potřeba zlepšit. Musíme k zápasu přistoupit zodpovědně, hrát svoji aktivní hru," konstatoval.

Sestava Strakonic bude ještě krystalizovat, ale až na drobnosti by mužstvo mělo být kompletní. Radomyšl bude postrádat některé starší hráče, na druhou stranu však může písecká farma využít juniory.