Mužstvo od Otavy začalo mizerně, čtyřikrát inkasovalo z rychlých protiútoků z bezprostřední blízkosti, a to v 5., 6., 7. a 15. minutě. „Začátek byl špatný. V týmu je několik nových hráčů, bylo vidět, že chyběla sehranost a celou dobu i zkušenost. Góly jsme inkasovali zbytečně po velkých chybách,“ hodnotil člen výboru Roman Heimlich.

Manko snížil jako první ve 24. minutě Bednařík, po něm ve 30. minutě Müller a vydařenou prostřední část korunoval ve 37. minutě Ruda trefou na rozdíl jediné branky. V závěrečné třetině ve 46. minutě srovnal Růžička, jenže poslední slovo měl v 53. minutě soupeř. „Ve druhém dějství se naše hra zlepšila a dokázali jsme i vyrovnat, ale po další chybě jsme inkasovali pátý gól. Celkově jsme měli víc šancí, ale vyhrála Příbram. Musíme to napravit v odvetě,“ konstatoval Heimlich.

Osecký Jan Hoch vyrovnal v 81. minutě na 2:2, Marek Novák z Táborska B ale v 88. minutě strhl vítězství na stranu hostů, dal na 3:2.
Ztrátu musíme brzy nahradit

Problémy viděl v obranné činnosti, chyby domácí dělali v rozehrávce a v založení útoku. „U některých pětek chyběla sehranost. Dobře hrála první lajna. Jinak u mladíků je vidět, že přechod z juniorů mezi muže není jednoduchý, budou na sobě muset hodně pracovat,“ zdůraznil Heimlich.
Už v pondělí 21. srpna v 18 hodin hrají Strakonice v narychlo domluveném utkání venku s Pískem a v sobotu jedou do Příbrami.

Fakta
Příprava: Strakonice – Příbram 4:5 (0:4, 3:0, 1:1). Branky: 24. Bednařík (Kovář), 30. Müller (Růžička), 37. Ruda (Müller), 46. Růžička (Ruda) – 5. Kadič (Beneš), 6. Kadič (Mácha), 7. Mácha (Matouš), 15. Beneš (Kadič), 53. Tobolič. Rozhodčí: Jílek – Častoral, Mašek. Vyloučení: 10:13, navíc Hanus (Strakonice) 10´OT. Využití: 2:2. Diváků: 250.
Sestava: Štrobl (31. Doubek) – Kovář, M. Hrubý, Kordík, Hanus, J. Srb, Franta, Zádamský, P. Srb, Ruda, Růžička, Bednařík, Dlouhý, Křenek, Müller, Kurečka, Kursch, Menšík.