Hosté se nadále musejí obejít bez zraněných zkušených hráčů Kutláka se Šimánkem, naopak poprvé českobudějovický dres oblékl kanadský útočník Dunn.

Před poloprázdnou halou měli Jihočeši od začátku navrch. Hosté soupeře od úvodního vhazování zmáčkli a bylo jen otázkou času, kdy dají také první gól. Stalo se tak ve 4. min., kdy Plášilovo nahození tečoval do sítě gólmana Pavláta Heřman.

Ani ve zbytku první třetiny se obraz hry vůbec nezměnil. Jihočeši domácí celek doslova válcovali, poměr střel 22:3 nenaznačoval, že proti sobě hrají dva celky z jedné soutěže, ale skóre už se nezměnilo.

Po změně stran ale hosté přece jen ubrali. Sice i nadále v pohodě kontrolovali hru, ale četnost jejich střelby už zdaleka nebyla taková. I když šance měli i nadále. Třeba ta Beránkova po gólu vyloženě volala.

Jenže místo aby dali svěřenci trenéra Prospala uklidňující druhý gól, krátce po polovině zápasu sami inkasovali. Při první přesilovce Kadaně se trefil do horního růžku Chlouba. Střely na branku byly ve druhé třetině 13:6 pro hosty, jejich převaha už tak drtivá nebyla…

V závěrečném dějství naštěstí Motor zase zabral a dokázal zlomit odpor houževnatého protivníka. Ve 44. min. vrátil hostím vedení důrazný M. Novák a krátce po něm zvýšil na 1:3 Přikryl tečí Plášilovy tvrdé střely. Ve vlastním oslabení pak přidal čtvrtý gól Babka po přihrávce Karabáčka a bylo definitivně rozhodnuto o tříbodovém zisku pro hosty.

Branky a nahrávky: 33. Chlouba (Kůs, Šťovíček) – 4. Heřman (Plášil, Dančišin), 44. M. Novák, 46. R. Přikryl (Plášil, Babka), 49. Babka (Karabáček). Vyloučení: 5:6, využití: 1:0, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Coubal, Horažďovský. Diváci: 320.

ČEZ Motor: Strmeň – Fillman, Plášil, M. Jandus, Pýcha, Pavlin, Vydarený – Endál, Gilbert, M. Novák – Karabáček, Bradley, Čermák – Babka, R. Přikryl, Beránek – Dunn, Dančišin, Heřman – J. Doktor. Trenéři: Prospal a Totter.