Liga juniorů: Strakonice – Beroun 1:5

V první třetině se domácím dařilo být vyrovnaným soupeřem, i když herní převaha podpořená zkušenostmi z vyšší seniorské soutěže byla vidět. Ve druhé části vsítil soupeř dva góly, na které Jihočeši odpověděli jedním zásahem. Třetí dějství lépe vyznělo pro hosty, ti navýšili skóre na rozdíl čtyř branek.

Strakonice – Kolín 1:2

Strakoničtí soupeři darovali v první části několik příležitostí svými chybami a ten touto nabídkou nepohrdl a dvě potrestal. Strakoničtí své šance nevyužili. Za druhou část mohou hráči děkovat brankáři Havelcovi, že stav nebyl ještě horší. Do posledního dějství vstoupili ale Jihočeši jako vyměnění a po zásluze se dočkali kontaktního gólu. I když snaha byla velká, ani při závěrečné hře bez brankáře se nepodařilo stav srovnat.

Liga starších dorostenců: Žďár nad Sázavou – Strakonice 5:2

Strakoničtí začali dobře a hned ve 2. minutě si vynutili faul, který v početní výhodě potrestal Dlouhý střelou od modré čáry. Domácí přidali na rychlosti a téměř okamžitě začali hosty velmi dobrým bruslením přehrávat a dostávat pod tlak. Ti úspěšně odolávali do času 19.21, kdy soupeř vyrovnal. Do druhé třetiny domácí vstoupili opět ve vysokém tempu a hned na jejím začátku si vynutili chybu, kterou ihned využili a ve 23. minutě otočili skóre ve svůj prospěch. Necelé tři minuty před koncem druhé třetiny pak odskočili již o dvě branky. Největší šanci Strakonic měl Vlček, po jehož úniku a přetlačení domácího gólmana zůstal puk stát na brankové čáře. Na začátku třetí třetiny po změně v sestavě se prosadil Potužník a vrátil Strakonické do zápasu. V 50. minutě ale Žďár přidal další trefu a v čase 59.39 ještě domácí upravili výsledek zápasu na konečných 5:2.

Strakonice – Velké Popovice 0:5

Neproměněné příležitosti a hrubé chyby připravily Strakonice o dobrý výsledek. Mohou si říkat, že hrály proti staršímu a vyspělejšímu týmu a že musely poskytnout juniorce tři dobré hráče, ale na ledě to nezvládly. Měly řadu gólových příležitostí, ale výborného brankáře Hrušku nedokázaly překonat. Když už ano, zachránila ho tyčka. A zkušený soupeř dokázal využít pět hrubých chyb domácích.

LADISLAV GROSS, LIBOR POTUŽNÍK