Odveta za domácí porážku 2:4 v prvním derby v sezoně se hokejistům Strakonic povedla. Čtvrtou Radomyšl na ledě zimního stadionu v Písku zdolal poslední tým tabulky na nájezdy a připsal si tak dva body. V 19. kole krajské ligy v sobotu 16. ledna skončilo utkání v normální hrací době smírně 2:2 (1:2, 0:0, 1:0).

Radomyšl zůstala v tabulce dál čtvrtá a má náskok tří bodů na pátý Humpolec. Strakoničtí jsou stále poslední, ztrácejí tři body na předposlední Vimperk (ten bude nyní jejich soupeřem doma).

Domácí začátek zápasu zaspali, Strakonice vstoupily do utkání naopak skvěle a už ve 3. minutě je poslal do vedení zkušený Nikodém. V 7. minutě to bylo po jeho další trefě už 2:0 pro hosty! Domácí se vrátili do hry ve 14. minutě, když snížil Mošovský.

Prostřední dějství skončilo bez branek, i když šance byly na obou stranách. Více ze hry měli domácí, ale Havelce nepřekonali. Na 2:2 srovnala písecká farma až ve 49. minutě, kdy do odkryté branky skóroval Stropnický. Hosté sahali po třech bodech a mohl jim je vystřelit Andrle, ale pět minut před koncem trefil jen tyčku. Na druhé straně zase zahodil dobrou šanci Šimoník.

Zápas tedy dospěl k remíze 2:2 a na řadu přišly samostatné nájezdy. První dva střelci na každé straně neuspěli (za hosty Kašpar a Dlouhý, za domácí Jan Řehoř a Kudrna). Do vedení poslal Strakonice Nikodém a vyrovnal Mošovský. V další sérii ale oba střelci neuspěli. Pak ani napodruhé nepřekonal Havelce domácí Jan Řehoř, naopak na druhé straně se trefil Dlouhý a rozhodl o bodu navíc pro tým od Otavy.

Komentáře trenérů

Radek Volf, Radomyšl: „Celkově zápasu chyběl náboj a na nás se to projevilo více. Strakoničtí trestali naše chyby, konkrétně tedy Nikodém. Od druhé třetiny jsme přidali na obrátkách, ale chybělo lepší proměňování šancí. Hlavně v úplném závěru, kdy Šimoníkovi stačilo jen trefit branku a mohli jsme vyhrát. Ale na druhou stranu – Havelec chytal dobře a hosty podržel. Alespoň byly napínavé nájezdy a lidé si je užili."

Jiří Beneš, Strakonice: „Byli jsme lepší v první třetině, kdy jsme si vytvořili několik velmi dobrých příležitostí. A kdybychom dokázali přidat další góly, mohli jsme přemýšlet o vítězství za tři body. Ve druhé části se ale naše hra úplně rozpadla, celkově to byla z obou stran holomajzna, ne moc ke koukání. Třetí třetina byla nahoru-dolů, šance jsme měli my i soupeř a vyhrát mohl kdokoliv. V závěru byli asi lepší domácí. Po stavu 2:2 jsem věřil, že v nájezdech uspějeme, věřili jsme si na ně a nakonec se to potvrdilo. Velmi dobrý výkon odvedl brankář Havelec, v rozhodujících momentech nás podržel."
Radomyšli se v novém roce zatím nedaří. Doma na začátku ledna prohrála se Soběslaví 2:4, nyní na nájezdy se Strakonicemi. Tým od Otavy získal naopak v roce 2016 ze tří zápasů pět bodů.

Sestavy

Radomyšl: Kadlec – Pěnička, Mazanec, R. Volf ml., Kudrna, Burkoň, Škoda – J. Řehoř, Stropnický, Klas – Mošovský, Koupal, Jungbauer – Kurz (25. Šimoník), Javůrek, Vlk.

Strakonice: Havelec – Hřebíček, Kašpar, Kloud, Kordík, Topinka, Kovář, M. Řehoř – Dlouhý, Bednařík, Křenek – Nikodém, Kurečka, Binder – P. Srb, J. Srb, Andrle.